Skandinávie po česku: Cool zimní doplňky od tuzemských návrhářek

Stylové čepice a šály neumí jen Skandinávci a značky Acne Studios nebo Ganni, ale i lokální designérky. Budete se divit, jaké zajímavé poklady se dají sehnat na českých e-shopech. 

Uplynulý rok je samozřejmě pro českou módu nesnadný, na druhou stranu řadu návrhářů to konečně přimělo spustit e-shop, a přiblížit se tak i k zákazníkům, kteří neobrážejí fashion weeky ani pražské ateliéry. Ne každý se však odhodlá koupit přes internet oblečení značek, které nemá ozkoušené. V tomto případě je skvělým „testovacím“ produktem některý ze zimních doplňků. Letošní krásná zima jim navíc obzvlášť přeje.

Jasně, čepice Acne Studios je „must-have“ a cool, podobně minimalistický a unisexový design však nabízejí i lokální značky, jako jsou Laformela nebo Chatty. Krásné šály, které originalitou překonávají i známé skandinávské brandy, pro změnu najdete v nabídce originálních českých tvůrkyň, jako jsou Tereza Rosalie Kladošová (mimochodem Granddesignérka roku 2018) nebo studentka UMPRUM, grafička Cindy Kutíková, která ve spolupráci s designérkou Natálií Nepovímovou stvořila kolekci šál s výraznými vzory Infinity Scarf (viz úvodní fotografie).

Jste spíš na pletenou klasiku v přírodních barvách? Pak určitě omrkněte nabídku Jany Mikešové, která proslula svými ručně pletenými „hygge“ nákrčníky, čelenkami a čepicemi ze 100% vlny. Na takový kousek nedáte dopustit ani za rok, ani za deset dalších let.

Více tipů na doplňky od lokálních značek a návrhářek najdete ve fotogalerii.