Mohérová šála: Nádherný zimní doplněk, který vám bude každý závidět

Vypadají jako deky, do kterých se zabalíte někde na chalupě u praskajícího krbu, a podobně i hřejí. Mohérové šály jsou nádherným zimním doplňkem, který se stane vaším guilty pleasure. 

Jestli v zimě dáváte přednost jednoduchým a jednobarevným kabátům, máte skvělou příležitost je ozvláštnit výraznějším doplňkem. Jedním takovým může být mohérová šála, respektive kousek z mohérové směsi, který zpravidla hraje i krásnými barvami. Pro severské značky, jako jsou Acne Studios či Holzweiler, jsou právě mohérové šály doslova signaturním doplňkem – i když si od nich nic jiného nemůžete dovolit, investice do kvalitní a na první pohled značkové šály za to rozhodně stojí.

Mohérové šály bývají nejen barevné, ale i vzorované – typické jsou pruhy nebo kostky, kde se do sebe barvy krásně vpíjí. A bývají i velké, takže si můžete vyhrát se stylingem. Kromě obligátního „motance“ kolem krku ji můžete dát za krk a konce šály upevnit tenkým páskem. Anebo si ji můžete uvázat volněji kolem ramen, jako to teď bývá populární se svetry. Ať tak či tak, mohérová šála se určitě stane vaší každoroční pýchou.

À propos, tyhle kousky jsou v naprosté většině zamýšlené jako unisexové, takže jestli se váš partner nebojí barev, klidně si můžete šálu i půjčovat.

Galerie: Mohérové šály z aktuálních kolekcí.