Šaty z Filmového festivalu v Benátkách: Cate Blanchett strčila mladší kolegyně do kapsy!

15. září 2020 • 06:00
Filmový festival v Benátkách • Foto: profimedia.cz

Také vám už chybí překrásné róby z červených koberců? Tak se pojďme společně podívat na ty nejlepší z letošního 77. ročníku Filmového festivalu v Benátkách, který se konal i navzdory koronavirové krizi. 

Kvůli pandemii koronaviru se letos nekonal prestižní Filmový festival v Cannes ani naše domácí Karlovy Vary. Americké filmové festivaly zase probíhaly pouze on-line. Italové to ale riskli a svou každoroční oslavu kinematografie v Benátkách uspořádali. Samozřejmě ne tak, jak bylo zvykem v předchozích ročnících, ale v omezeném režimu. Návštěvnost sálu byla snížena na polovinu a všichni přítomní museli mít roušky jak uvnitř, tak i venku. Mnoho oceněných navíc kvůli cestovním omezením přebíralo cennou sošku jen na dálku prostřednictvím videospojení. 

Předsedkyní poroty se letos stala Cate Blanchett (51), která v šatech módních domů Armani Privé a Alexander McQueen hravě strčila do kapsy všechny své mladší herecké kolegyně. Její styl je sice dlouhá léta stejný, ale za to čitelný a jedinečný. Cate je vždy elegantní, ale nebojí se vsadit na modely se špetkou extravagance. 

Cate Blanchett v outfitu Alexander McQueen Cate Blanchett v outfitu Alexander McQueen Autor: profimedia.cz

Přestože se bezesporu stala letošní královnou benátského červeného koberce, svou pozornost si rozhodně získaly i britská herečka Tilda Swinton, hvězda poslední série Stranger Things Maya Hawke, modelka Taylor Hill i některé pro nás méně známé tváře italského filmu. O důmyslné róby rozhodně nebyla nouze. 

Na ty nejlepší šaty z benátského festivalu se podívejte do galerie: 

Fotogalerie

20 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy