Šaty z Filmového festivalu v Benátkách: Cate Blanchett strčila mladší kolegyně do kapsy!

Také vám už chybí překrásné róby z červených koberců? Tak se pojďme společně podívat na ty nejlepší z letošního 77. ročníku Filmového festivalu v Benátkách, který se konal i navzdory koronavirové krizi. 

Kvůli pandemii koronaviru se letos nekonal prestižní Filmový festival v Cannes ani naše domácí Karlovy Vary. Americké filmové festivaly zase probíhaly pouze on-line. Italové to ale riskli a svou každoroční oslavu kinematografie v Benátkách uspořádali. Samozřejmě ne tak, jak bylo zvykem v předchozích ročnících, ale v omezeném režimu. Návštěvnost sálu byla snížena na polovinu a všichni přítomní museli mít roušky jak uvnitř, tak i venku. Mnoho oceněných navíc kvůli cestovním omezením přebíralo cennou sošku jen na dálku prostřednictvím videospojení.

Předsedkyní poroty se letos stala Cate Blanchett (51), která v šatech módních domů Armani Privé a Alexander McQueen hravě strčila do kapsy všechny své mladší herecké kolegyně. Její styl je sice dlouhá léta stejný, ale za to čitelný a jedinečný. Cate je vždy elegantní, ale nebojí se vsadit na modely se špetkou extravagance.

Cate Blanchett v outfitu Alexander McQueen

Přestože se bezesporu stala letošní královnou benátského červeného koberce, svou pozornost si rozhodně získaly i britská herečka Tilda Swinton, hvězda poslední série Stranger Things Maya Hawke, modelka Taylor Hill i některé pro nás méně známé tváře italského filmu. O důmyslné róby rozhodně nebyla nouze.

Na ty nejlepší šaty z benátského festivalu se podívejte do galerie: