Rovné i klasické na klínku: Nejkrásnější espadrilky z letošních kolekcí | Ženy.cz
 


Rovné i klasické na klínku: Nejkrásnější espadrilky z letošních kolekcí

27. května 2021 • 06:00
Street style v Miláně • Foto: Profimedia.cz

Espadrilky by se bez přehánění daly označit jako královské boty léta. Jednak jsou to oblíbené stálice a jednak na ně často sázejí i členky královských rodin v čele s vévodkyní Catherine nebo královnou Letizií. Obě také volí ikonickou značku, která je cenově příjemně dostupná. 

Podobně jako Švýcarsko je zemí hodinek, tak k espadrilkám bychom mohli přiřadit Španělsko – nejznámějším výrobcem je značka Castañer, kterou nosí i členky královských rodin nebo třeba moderátorka a návrhářka Alexa Chung. Právě s touto značkou se také v roce 1970 spojil Yves Saint Laurent, když se rozhodl přinést na trh letní boty na jutovém klínku. A byl z toho hit, který ovlivňuje trendy dodnes. Pokud odhlédneme od vysloveně designérských kusů, pak cena ručně vyráběných originálních espadrilek, ať už Castañer nebo jiných srovnatelných značek, není závratná, což z nich činí jedny z nejdemokratičtějších bot vůbec. 

Tip na video: Odkud se vzaly balerínky? Připomeňte si jejich historii.
Alexa Chung Alexa Chung Autor: Profimedia.cz

Jako espadrilky se nejčastěji označují zmíněné boty na jutovém klínku, popřípadě na flatformě (ploché platformě), které doprovází textilní šněrování či zavazování kolem kotníků. Samozřejmě sem patří i uzavřené nazouvací espadrilky, ale ty tentokrát ponecháme stranou. Letos je přece jen poněkud zastiňují ty zdobnější. Vedle přírodní klasiky také letí pastelové barvy a různé vzory jako kytičky, pruhy nebo gingham kostičky. Ploché espadrilky jsou také fajn alternativou k aktuálnímu trendu jednoduchých pantoflí. Vašemu outfitu dodají bohémsky bezstarostný ráz. 

Fotogalerie: Nejkrásnější espadrilky z aktuálních kolekcí

Fotogalerie

32 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy