Rovné i klasické na klínku: Nejkrásnější espadrilky z letošních kolekcí

Espadrilky by se bez přehánění daly označit jako královské boty léta. Jednak jsou to oblíbené stálice a jednak na ně často sázejí i členky královských rodin v čele s vévodkyní Catherine nebo královnou Letizií. Obě také volí ikonickou značku, která je cenově příjemně dostupná. 

Podobně jako Švýcarsko je zemí hodinek, tak k espadrilkám bychom mohli přiřadit Španělsko – nejznámějším výrobcem je značka Castañer, kterou nosí i členky královských rodin nebo třeba moderátorka a návrhářka Alexa Chung. Právě s touto značkou se také v roce 1970 spojil Yves Saint Laurent, když se rozhodl přinést na trh letní boty na jutovém klínku. A byl z toho hit, který ovlivňuje trendy dodnes. Pokud odhlédneme od vysloveně designérských kusů, pak cena ručně vyráběných originálních espadrilek, ať už Castañer nebo jiných srovnatelných značek, není závratná, což z nich činí jedny z nejdemokratičtějších bot vůbec.

Tip na video: Odkud se vzaly balerínky? Připomeňte si jejich historii.

Jako espadrilky se nejčastěji označují zmíněné boty na jutovém klínku, popřípadě na flatformě (ploché platformě), které doprovází textilní šněrování či zavazování kolem kotníků. Samozřejmě sem patří i uzavřené nazouvací espadrilky, ale ty tentokrát ponecháme stranou. Letos je přece jen poněkud zastiňují ty zdobnější. Vedle přírodní klasiky také letí pastelové barvy a různé vzory jako kytičky, pruhy nebo gingham kostičky. Ploché espadrilky jsou také fajn alternativou k aktuálnímu trendu jednoduchých pantoflí. Vašemu outfitu dodají bohémsky bezstarostný ráz.

Fotogalerie: Nejkrásnější espadrilky z aktuálních kolekcí