Retro psaníčka i chlupaté kousky. Jaké kabelky budou hitem podzimu?

Kousky jako ze skříně naší babičky, měkké chlupaté materiály i metaforická hra na Davida a Goliáše. První kabelkové trendy, které nás budou provázet během podzimu a zimy, jsou tu a vypadají kupodivu velmi nositelně. Který ze sedmi hitů sezóny si získá vaše srdce?

Zdá se, že kabelky zažívají poměrně střízlivé období. A není se na první dobrou čemu divit, téměř rok jsme je nepotřebovali nosit. A co si budeme povídat, na roušku, dezinfekční gel, klíče a mobil nám bohatě postačily ty kousky, které již dávno obývaly naše skříně. S příchodem podzimních kolekcí se ale přeci jen zdá, že se život začíná vracet do normálu. Funkčnost sem tam sice vystřídá záblesk party nálady a chutě experimentovat, v obecném slova smyslu lze ale o podzimních kabelkových trendech tvrdit, že jsou decentní a většinou i praktické.

TIP NA VIDEO: Jaké kabelky jsou letos hitem? My to víme!

Ale jak je již známo, občas je kapka oživení přeci jen potřeba. Podzimní kabelky a tašky sází především na ozvláštnění pomocí materiálu, detailů odkazujících ke vzdálenější historii a pohrávání si s tvary i velikostí jako takovou. Na jedné straně přetrvává u návrhářůobliba miniaturních kabelek, které spíše než na skutečnou využitelnost hledí čistě na roli estetického doplňku, na druhé můžeme spatřit bourání představ o tom, co jsme dosud považovali za skutečně velkou tašku. Hranice totiž tento pojem letos zjevně nemá…

Oversized tašky

Návrháři si letos vzali na paškál velké tašky, často označované jako shopper bag, a dali pojmu zcela nový rozměr. Doslova. Prostorné kabelky se totiž stávají ještě prostornějšími. Často ztrácí pevný tvar, a tak se dají nosit i v ruce podobně jako psaníčko. Jen na rozdíl od něj do těchto modelů dostanete kromě potřebností i náhradní svetr, notebook a v případě, že by vás v polovině pracovního týdne napadlo třeba vyjet na nečekanou dovolenou do přírody, tak snad i stan. Co bylo velké se stává ještě větším. A je to víc než zábavné.

Kde hledat inspiraci? Ulla Johnson, Jil Sander, Gucci, Marni

Ulla Johnson podzim/zima 2021

Jil Sander podzim/zima 2021

Článek pokračuje na další straně >>>