Provokativní podzimní boty hlásí comeback! Jakou k nim nosit sukni?

Jsou tak sexy, až je s podivem, že historicky jako první je začali nosit muži. Jakmile je však obuly ženy, staly se okamžitě předmětem fetiše a nástrojem svádění. Však si jistě vzpomenete, v jakých botách sváděla Julia Roberts Richarda Gerea ve filmu Pretty Woman. Není divu, že kozačky nad kolena jsou vnímány poněkud kontroverzně – snadno s nimi sklouznete do kolonky „laciná“. Letos se jich ale bát nemusíte. Nosí se tak, že si díky nim prodloužíte nohy a přitom nemusíte ukázat skoro nic. 

Kozačky nad kolena mohou působit lascivně, mohou být ale také velmi chic – když je správně zkombinujete. Například když se do nich před deseti lety zamilovala supermodelka a módní ikona Kate Moss, nosila svůj oblíbený model značky Stuart Weitzman výhradně s černými punčocháči nebo skinny džínami. Erotický náboj, který plyne z provokativního kontrastu mezi kůží boty a odhaleným stehnem, se tím rozostřil a důraz se přesunul na celkovou siluetu.

Podobně to ve svých aktuálních kolekcích vidí i návrháři. Kozačky nad kolena vám mohou poskytnout dojemnekonečných nohou, pouze pokud nebudete příliš zdůrazňovat, kde vlastně končí jejich lem. Namísto obligátních minisukní tak byly na přehlídkách nejčastěji k vidění s decentnějšími délkami, a mnohdy tak evokovaly spíše kožené legíny.

Dalším způsobem, jak trochu „umravnit“ tento styl, je vsadit spíše na nižší plochý podpatek anebo masivní traktorovou podrážku (tento trend neudává nikdo jiný než Bottega Veneta). Velmi efektní pak je, když kozačky nad kolena zkombinujete s asymetrickou sukní, popřípadě se sukní s rozparkem, která jen nepatrně poodhalí trochu víc. Tím vznikne onen žádoucí balanc mezi sexy a cool.

Kde seženete stylové kozačky nad kolena? Tipy najdete ve fotogalerii.