Proč všichni nosí náušnice ve tvaru obličeje?

Také máte pocit, že vás ve světě módních trendů už nemůže nic překvapit. A co říkáte na nošení obličejů na uších? Zní to rozhodně hůře, než vypadá. Ale proč teď všichni nosí náušnice ve tvaru obličeje? 

Symbol oka je už po staletí talismanem, který ochraňuje před vším zlým. Dnes jsou amulety v podobě náramků nebo náhrdelníků velmi populární. Také proto nosí spousta lidí řetízek s přívěskem v podobě oka.

A právě z této symboliky vycházejí i náušnice ve tvaru obličeje. Ty mají mnoho různých podob. Některé vypadají jen jako tenké drátky smotané do výsledného tvaru, jiné jsou na první pohled perfektně propracované a ještě ozdobené kamínky nebo třeba třásněmi.

Abstraktní zpracování rozhodně potěší všechny milovníky umění. A to také proto, že design náušnic je inspirovaný tvářemi, které maloval španělský malíř Pablo Picasso.

Ať už vám tento trend přijde děsivý nebo roztomilý, připravte se na to, že ho budete ještě dlouho vídat. Spolu s náušnicemi z pryskyřice a dlouhými řetízkovými je to totiž největší hit letošího roku v této oblasti.

Tipy, kde pořídit náušnice ve tvaru obličeje, najdete v galerii: