Od českých návrhářů i ze zahraničí: Nejlepší náušnice do všech částí ucha

Ucho jako doplněk. Zní to možná zvláštně, ale dnes jde již o běžnou praxi a trend, kterému je velmi jednoduché podlehnout. Piercingy všeho druhu totiž opět patří mezi přední zkrášlovací procedury. A že mohou vypadat skutečně dobře, se můžete přesvědčit hned teď.

Na Instagramu snad nenarazíte na žádnou vlivnou nadšenkyni do módy a beauty sféry, která by v uších měla jen dvě náušnice. To je přeci nuda. Opiercingované ucho od lalůčků po místa, o kterých jste si možná dřív myslela, že v nich ani žádná ozdoba nemůže být, je vstupenkou do vyšší dívčí, která zažívá v posledních letech velké obrození.

TIP NA VIDEO: Jak se za posledních sto let vyvíjel piercing?

Důkazem toho může být například instagramový účet @studs, který je studnicí nápadů, jak své ucho ozdobit. Pokud jste tedy i vy stále na hraně rozhodování, zda si uši píchnout, či nikoliv, věřte, že tady vás rozhodně přesvědčí. Do krásného výsledku sice bude cesta daleká, hojení nových dírek se totiž nikdy nevyplatí uspěchat, výsledek ovšem bude za několikaměsíční námahu rozhodně stát.

Až se vám dírky zahojí, nejspíš si budete klást otázku, jak si ucho ozdobit. Začít můžete s kombinací různých kroužků několika velikostí i tloušťky. Postupně k nim můžete přidávat i drobné kamínky a náušnice s funky motivy, které jsou v posledních měsících velkým hitem. Jejich mini velikost umožňuje je na lalůčku vrstvit hned do několika úrovní a vytvořit tak úplně jinou piercingovou estetiku, než jakou má většina z nás zafixovanou (dobrým startem může být nová dírka nad tou, kterou má většina žen už od dětství). Velkým trendem je ale i kroužek v oblastech nazývaných forward helix a daith, umístěných přímo nad vstupem do vnitřní části ucha.

Loading
Loading
Loading

Na výběru vhodných náušnic si pak rozhodně dejte též záležet. Dírky i po zahojení mohou být ještě nějakou dobu citlivé, ideálně se tak vyhněte levné bižuterii, která by vám s uchem udělala zbytečnou paseku. Stejně tak není od věci sáhnout po náušnicích se zploštělými konci (na zahraničních e-shopech je hledejte pod označením flatback studs), které jsou hlavně v některých částech ucha mnohem pohodlnější na nošení, protože uzávěry nikde netlačí.

Pro designové kousky se pak vydejte klidně rovnou k českým šperkařům. Osobité kousky najdete třeba u super talentované Nastassie Aleinikavy, Elišky Lhotské, Hany Polívkové či Evy Růžičkové. A pokud toužíte po něčem, co jen tak někdo mít nebude, rozhodně se vydejte na pražský Nový svět do ateliéru současné české hype značky Dick Wolf, která si v posledních měsících podmaňuje stále více lidí nejen z centra Prahy.

Kde sehnat náušnice do jakýchkoliv částí ucha vám poradíme v galerii: