Než budou fuč: Nejlepší „spacákové“ kabáty z aktuálních kolekcí

8. listopadu 2020 • 06:00
Mango, 4299 Kč, www.mango.com • Foto: Archiv firem

Teď to ještě nevypadá, ale brzy se stanou součástí uniformy všech stylových holek a žen. Řeč je o dlouhých a teplých prošívaných kabátech, které jsou ideálním společníkem na zimu. A na rozdíl od klasické péřovky s kapucí a kožíškem působí mnohem elegantněji. 

„Spacákové“ kabáty jednoduše proto, že připomínají spacák, do kterého si vlezete a přečkáte v něm chladnou noc. Nebo v tomto případě klidně celou zimu. Znáte to, zimní měsíce se někdy nekonečně táhnou a i přes počáteční odhodlání končíváme tím, že nosíme stále totéž. Z pohledu letošní situace je pak dlouhý prošívaný kabát, ať už s umělou nebo péřovou výplní, rozhodně promyšlenou volbou. Mix praktického outdooru a střihové elegance do svých letošních podzimně-zimních kolekcí zakomponovali i návrháři. 

Prada Prada Autor: Profimedia.cz
Max Mara Max Mara Autor: Profimedia.cz

„Spacáky“ jsou vlastně také přirozeným následovníkem prošívaných kabátů, které ovládly letošní podzim. Oblíbený styling můžete zachovat, jen prostě vyměníte kabát za teplejší verzi. Výhodou je, že jde v podstatě o minimalistický kousek (vnímáno současnou optikou), který ve spojení s džínami vyznívá cool, ale snese i kombinaci třeba s šaty. Za tento posun buďme vděční Skandinávkám, které, co se týče pohodlí, nesnesou jakýkoli kompromis. A tak si jednoduše z pohodlných věcí udělaly trend!

Street style v Kodani Street style v Kodani Autor: Profimedia.cz

 

Kde seženete stylový „spacákový“ kabát? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.

Fotogalerie

12 fotografií

Klíčová slova:  kabátypodzimkabátuniforma
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy