Nejvlivnější celebrity světa se sešly na přehlídce Louis Vuitton

Pánská sekce Louis Vuitton má nového návrháře, který se tento týden představil první přehlídkou. Nejde o neznámé jméno, naopak – módní dům vsadil na jednoho z největších talentů současného módního průmyslu. Virgil Abloh je díky své vlastní značce Off-White nekorunovaným králem streetwearu a jeho angažmá u Vuitttona je tak dalším důkazem o sbližování luxusní a sportovní módy. Kdo ho přišel podpořit?

V Paříži v těchto dnech probíhá pánský fashion week, kde si svou premiéru v křesle pánského designéra pro Louis Vuitton odbyl Virgil Abloh. Američan, který před pěti lety založil značku Off-White, dnes patří k nejvlivnějším lidem módního průmyslu. Na první přehlídku Louis Vuitton ho přišla podpořit řada celebrit, které se s ním pyšně fotily a dojatě objímaly.

Přehlídka se konala v zahradách Královského paláce, které protínalo duhové betonové molo. Stejně jako nyní protíná letitou tradici módního domu Louis Vuitton ten nejmodernější streetwear současnosti.

Není to poprvé, co Vuitton koketuje se sportovní módou, tuto tendenci, která je příznačná pro celý módní průmysl, započal už jeho předchůdce Kim Jones – třeba loňskou superúspěšnou limitovanou kolekcí monogramových tašek LV x Supreme.

Streetwear je pro tradiční módní domy cestou, jak oslovit mladé mileniály, kteří neustále hledají něco nového a vzrušujícího. Současně boří zažitou představu o tom, že luxusní oblečení nebo doplňky musí nutně vypadat elegantně. Nemusí, naopak lze říct, že streetwear je nový luxus.

Podívejte se do fotogalerie, v jakých outfitech přišly Virgila Abloha podpořit celebrity.