Módní dům Louis Vuitton najal kvůli počasí na přehlídku šamana. Vyšlo to?

Tento strach znají všechny nevěsty i organizátoři akcí pod širým nebem. Jakkoli může všechno ostatní klapnout do puntíku, existuje jedna věc, kterou ovlivnit nelze – počasí. Ačkoli u módního domu Louis Vuitton možná našli určitou cestou, jak si ho „objednat“. 

V těchto dnech probíhají přehlídky cruise kolekcí významných módních domů. Zatímco Karl Lagerfeld nechal pro Chanel postavit výletní parník v životní velikosti a Maria Grazia Chiuri najala profesionální jezdkyně na koni až z Mexika, Nicolas Ghesquière, kreativní ředitel dámské sekce u Louis Vuitton, si na první dojem žádnou velkolepou show nepřipravil. Ve skutečnosti však ani on neponechal nic náhodě a pro svou přehlídku, která se konala pod širým nebem v malém městečku Saint-Paul de Vence na jihu Francie, najal šamana z Brazílie, který měl zajistit počasí bez deště.

Nebylo to poprvé, kdy si módní dům Louis Vuitton pojistil přízeň počasí šamanem, podle australského magazínu Harper’s Bazaar těchto služeb využil i u přehlídky v Kyotu a v Riu de Janeiru minulý a předminulý rok. Identita šamana zůstává utajena, nicméně po poslední cruise přehlídce módního domu Dior, kterou potrápil vytrvalý a hustý déšť, má nyní možná o jednoho klienta navíc.

Šaman prý létá na místo přehlídky a poté posílá aktuální informace o počasí své manželce, se kterou na dálku společně rozhánějí mraky (údajně u toho také líbá stromy). Ať už je to blbost nebo na tom něco je, na přehlídce Louis Vuitton nakonec nepršelo, ačkoli mraky visely hodně nízko.