Nejtrapnější módní trend se vrátil, v Česku bude vyžadovat odvahu

Vypadá to, že ještě než se oteplí, budeme do bot potřebovat ponožky. Přesněji BÍLÉ ponožky. Do ČERNÝCH bot. Chápete?

Tak dlouho se Češi učili, že bílé ponožky do bot (a tím spíše polobotek) nepatří a nyní se mohou začít učit opak. A platí to jak pro pány, tak pro dámy. Bílé ponožky jsme donedávna vnímali jako největší módní peklo spojené s podnikatelským nevkusem divokých devadesátek. Byly zkrátka ještě o něco níž než fialové sako nebo ledvinka.

Jenže ledvinky už mají svůj velký comeback za sebou a oversize saka v „daddy“ stylu právě zažívají druhou vlnu slávy díky secondhandům. A bílé ponožky? Ty si k nám prošlapaly cestu nenápadně ze dvou směrů. Jednak na sebe tento kousek oděvu bral nejrůznější podobu, jen abychom ho vzali na milost – před třemi lety byly hitem třeba třpytivé lurexové ponožky. A pak, bílé ponožky byly vždy součástí sportovního stylu, který v poslední době oživil zejména zájem o „gym styl“ princezny Diany.

Jak se stalo, že se teď bílé ponožky nosí k elegantním černým polobotkám? V dámské módě tomuto trendu umetl cestu již před rokem módní dům Chanel, když návrhářka Virginie Viard zvolila bílé ponožky jako jednotící prvek své haute couture kolekce pro jaro a léto 2020. Pak přišla Prada se svými mokasínami, jež se staly hitem na Instagramu, a zhruba ve stejné době modelky jako Bella Hadid s Hailey Bieber oprášily slávu nízkých martensek, ke kterým, pro větší efekt, oblékaly bílé ponožky. Aktuálně kombinace bílé ponožky – černé oxfordky okouzluje také v aktuální designérské kolekci Simone Rocha x H&M.

Bílé ponožky v polobotkách přitom nejsou jen odkazem let devadesátých, popřípadě Michaela Jacksona. Na konci 50. a na počátku 60. let se staly běžnou součástí mladistvého pánského stylu, který se zrodil v Londýně – tzv. mods. A i dnes je můžeme vnímat jako svěží prvek, který outfitu dodá určitý rebelský šmrnc. V kurzu jsou teď zejména tenké a hladké bílé ponožky, ale jak napovídá nejnovější kolekce oblíbené dánské návrhářky Cecilie Bahnsen, na podzim bude mít tento trend ještě pokračování.

Jak nosit bílé ponožky? Prohlédněte si inspiraci z Instagramu!

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Podívejte se na video a naberte tak inspiraci do svého šatníku.