Nejstylovější páry devadesátek. Čím dodnes inspirují mladou generaci?

Chodili spolu před bezmála třiceti lety a dnešní mladá generace o tom často už ani neví (pokud to nejsou Beckhamovi). Přesto je Instagram plný účtů zaměřených na devadesátky a tehdejší celebrity včetně párů, které tvořili. Kdo z nich má dodnes vliv na módní trendy a proč?

Francouzská módní influencerkaCamille Charrière tento týden na Instagramu zveřejnila fotky Brada Pitta s Gwyneth Paltrow s komentářem, že se nebezpečně začíná zajímat o styl párů z devadesátek a je zvědavá, jestli na to přistoupí její milý. Brad a Gwyneth spolu tehdy, jak známo, perfektně ladili nejen účesy, ale i celkový módní styl. Někdy dokonce natolik, že působili spíš jako sourozenci.

Loading

Právě v devadesátkách se zrodila obdoba toho, co dnes instagramovou hantýrkou nazýváme couple goals. Tehdejší páry z řad celebrit si dodnes drží ikonický status i díky módnímu stylu, který se před několika lety vrátil a dosud neodešel. Kultovní devadesátky, grunge, rock a především sexy minimalismus s přiléhavými šaty na ramínka a koženými saky se zkrátka nosí i nyní.

Které páry si dodnes podržely status superhvězd, jimiž se inspiruje i dnešní mladá generace? Samozřejmě všechny, kde v devadesátkách polovinu tvořili Johnny Depp nebo Brad Pitt. Na sociálních sítích se dodnes vedou diskuse, jestli byli stylovější Johnny a Kate, nebo Johnny a Winona, instagramový účet @90sanxiety nechal dokonce vyrobit merch (trička a čepice) s nápisy Winona Forever.

Loading

Další nezapomenutelnou módní ikonou, která se dočkala svého znovuobjevení, je Carolyn Bessette-Kennedy, přísně stylová nákupčí u Calvina Kleina a manželka Johna juniora, s nímž v roce 1997 nešťastně zahynula po pádu vrtulníku. A v devadesátkách výrazně zazářila i Liz Hurley, které k nesmrtelné slávě a obdivu stačily jediné nezapomenutelné šaty. Ano, jsou to ty černé Versace, které držely jen díky několika zlatým sichrhajskám.

TIP NA VIDEO: Podívejte se na jarní trendy 2021!

Sledujte nás i na Instagramu!

Loading

Fotogalerie: Nejstylovější páry z 90. let