Nejkrásnější romantické šaty koupíte u nás. Tady je důkaz!

Kodaň má svou Cecilii Bahnsen, opěvovanou designérku, která tvoří šaty jako ušité z bílých obláčků. Ale i u nás máme návrhářky, které umí vytvořit doslova snové kreace. Seznamte se s jejich aktuální prací a kdo ví, třeba podlehnete. 

Balonové rukávy, odhalená záda, nadýchaný hedvábný šifon nebo nenápadný půvab lnu či mušelínu – to jsou atributy nové romantiky, která zasáhla světovou a nyní i českou módu. Jestli jste si dosud nekoupila šaty některé z lokálních značek, možná je čas to přehodnotit. Na tuzemském oděvním trhu totiž najdete vše, co potřebujete – od šatů na líná víkendová odpoledne, ve kterých ale klidně můžete trávit celé dny, přes střihově propracovanější kousky, které se hodí na odpolední koktejl, až po šaty, které jsou stvořené pro nějaký mimořádný okamžik.

Tip na video: Na které módní kousky nedají dopustit Skandinávky? Inspirujte se!

Ale zpátky k romantickému stylu, který se v létě nese v jemných pudrových či pastelových tónech. Tyhle šaty samozřejmě patří do města a jsou hodny mnoha komplimentů, ale když zavřete oči, lépe se v nich možná uvidíte někde na venkově s nádechem brontëovské romantiky. Právě tak si své kreace představuje i většina vybraných designérek, která je zasazuje do krajiny nebo aspoň místnosti zalité světlem. Zmíněná návrhářka Cecilie Bahnsen se při tvorbě jedné své kolekce prý inspirovala obrazem dánského malíře P. S. Krøyera, který zachycuje dvě dámy v bílém, osaměle kráčející podél pláže. A přesně tak se můžete cítit i vy – jako dívka z obrazu.

Loading

PS: Zpět do 21. století. Všechny šaty v následující galerii si můžete objednat přes e-shop. Některé přijdou záhy, na některé si budete muset trpělivě počkat pár týdnů. Ale věříme, že to bude stát za to.

Fotogalerie: Nejkrásnější romantické šaty od českých značek a návrhářek