Nejkrásnější romantické halenky tohoto jara. Kde je koupíte?

Halenky, stejně jako další kousky šatníku, letos naplno ovládla sedmdesátá léta. Naproti tomu jde i globální trend recyklace starých kousků, který nás učí oslavovat vše, co aspoň trochu vypadá jako „po babičce“. Letos se tedy připravme na velkou proci starosvětské romantiky!

Halenky či blůzky na knoflíky mají oproti ostatním kouskům šatníku i jednu velkou výhodu. Platí pro ně ono známé klišé, že k nim stačí obléci klasické džíny a máte skvělý outfit. Džíny v tomto případě reprezentují nadčasový kousek, halenky si tudíž mohou dovolit „hrát více na emoce“.

Ty letošní by se daly shrnout do dvou slov: bohémské a romantické. Letí sedmdesátky s doznívající érou hippies, kterou reprezentují volné střihy a dlouhé splývavé balonové rukávy. A také návrat k přírodě – tak jako dnes uvědomělí mileniálové i tehdy květinové děti odmítaly průmyslovou výrobu a syntetické materiály. Naopak milovaly, když se do oblečení promítly nějaké etnické vlivy (však také nakupovaly nejraději na cestách).

Současný globalizovaný svět už neumožňuje takovou radost z objevování jako před lety, vždyť Zaru nebo „háemko“ najdeme takřka po celém světě a menší lokální značky aspoň můžeme sledovat na Instagramu. Tím, jak se vyčerpávají přírodní zdroje a jak docházejí nové nápady, se čím dál nutněji musíme vracet do minulosti a dob, kdy mělo oblečení trvalejší hodnotu a trendy přetrvávaly klidně i pět let.

Loading

Znovu objevujeme kouzlo second handů a estetiku ruční výroby (byť naše oblečení stále vzniká v továrnách), znovu se rozplýváme nad drobnými barevnými výšivkami a bavlněnou krajkou. S tím souvisí i určitý návrat ke starosvětské cudnosti – kromě francouzsky nonšalantních výstřihů letí i velké (tak zvané puritánské) límce i malé krajkové stojáčky.

Kde koupíte romantickou halenku pro letošní jaro? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.