Nahé šaty zpět na scéně: Když se tělové kalhotky a krytky na bradavky stávají normou

2 min čtení

2 min čtení

První podzimní eventy potvrzují: provokativní nahé šaty jsou zpátky ve hře. Zatímco v dřívějších letech se stávaly kořením red carpetu, v posledních sezónách jde o velmi častou volbu. Přitahují, pohoršují, vzbuzují kontroverze, ale i mediální pozornost. Pro někoho jsou důvodem ke slut shamingu, pro jiného zase projevem feminismu a ženské síly. Pravdou však je, že častěji se objevují na eventech, které k podobnému stylu odívání přímo vybízejí – jako v poslední době například charitativní amfAR party, večírek značky Victoria's Secret nebo tento týden hudební ceny MTV. Zejména posledně jmenovaný event dokazuje, že nahé šaty jsou rovněž způsobem, jak si zachovat relevanci v extrémně konkurenčním prostředí světového ženského popu nebo rapu.

Jednou z těch, které se nezaleknou ani velmi extrémních outfitů, je bezesporu zpěvačka a rapperka Doja Cat. V paměti zůstává přinejmenším její outfit z letošní lednové přehlídky Schiaparelli haute couture, kdy se nechala celá posázet 30 tisíci červenými krystaly. Své tělo neváhala sevřít ani v neprostupně prošívaném modelu, který si rázem vysloužil přezdívku worm dress (červí šaty), ani v těsných bandážových šatech Monot.

TIP NA VIDEO: Jak se měnily dámské šaty za podledních 100 let?

O to víc překvapilo, když si nedávno na Instagramu postěžovala na relativně jednoduchý model, který jí byl vybrán na zmíněnou party Victoria's Secret – večírek, který ohlašoval novou éru dříve problematické módní značky. „Je šílené, když si obléknete šaty a vaše vulva je celou dobu venku,“ napsala expresivně na svůj Instagram s narážkou na model, který měl kalhotky všité přímo do šatů. „Takže když jsem si je oblékla, ramínka šatů vytáhla kalhotky skrz můj děložní čípek a zařízla mě jako špalek dobře vyzrálého čedaru.“ Doja Cat osobitým způsobem narážela na fakt, že zatímco se na akci celou dobu profesionálně usmívala, vnitřně trpěla. Anebo našla způsob, jak nenápadné šaty prosadit do médií alespoň ex post.

Doja Cat na akci Victoria's Secret / Zdroj: Profimedia.cz

Doja Cat na MTV Video Music Awards / Zdroj: Profimedia.cz

Lourdes Leon na večírku Victoria's Secret / Zdroj: Profimedia.cz

Na následujícím eventu, cenách MTV, už hudební diva neponechala nic náhodě a vsadila opět na šokující, teatrální, a přesto úsporný model – šaty, které připomínaly pavoučí síť. Podobným stylem přitom nedávno šokovala na party Victoria's Secret i Madonnina dcera Lourdes Leon. Ale zpět k cenám MTV, kde byla koncentrace nahých šatů snad ještě větší než na party značky spodního prádla. Ne každá hudebnice však tuto náročnou módní disciplínu zvládla tak, aby jí tleskal celý svět.

Nicki Minaj přišla coby růžová nevěsta, přičemž transparentní byl nejen její závoj – ve společenských rubrikách si pak vysloužila titul nejhůře oblečené celebrity (Daily Mail). Smíšené pocity vyvolával také outfit Emily Ratajkowski. Asymetrický vintage model Jean Paul Gaultier se zeleným transparentním topem a ezoterickým potiskem připomněl hudební red carpet z přelomu tisíciletí. Za hranicí společenské přijatelnosti se pak nacházely šaty americké zpěvačky Tinashe, jež se neobešly bez provokativních náplastí. Z druhé strany módního spektra zazářila super hvězda Selena Gomez v rudých korálkových šatech Oscar de la Renta. Podařilo se jí totiž co málokteré kolegyni – spojit sexy náboj nahých šatů a sofistikovaný glamour. Tady není co vytknout!

Emily Ratajkowski na MTV Video Music Awards / Zdroj: Profimedia.cz

Tinashe na MTV Video Music Awards / Zdroj: Profimedia.cz

Selena Gomez na MTV Video Music Awards / Zdroj: Profimedia.cz