Monica Bellucci slaví 55! Raději nosí jen černou, než aby se trápila dietami

30. září 2019 • 06:00
Monica Bellucci a její styl • Foto: Profimedia.cz

Upozornila na sebe jako smyslná kráska Malena i jako nejstarší Bond Girl v historii série o agentovi 007. Její dlouholeté manželství s francouzským hercem Vincentem Casselem sice ztroskotalo, ale i když dnes její bývalý čeká miminko s dvacetiletou modelkou, fanoušci stejně nikdy nepochopí, jak mohl opustit takovou divu. Monica Bellucci je zkrátka žena, která se svým šarmem a krásou zapsala a stále zapisuje do historie. A neméně inspirativní je i její styl, z něhož vyzařují obě hlavní italské módní ingredience: elegance i smyslnost. 

Není divu, že Monica Bellucci je múzou nejen filmových, ale také módních tvůrců. Loni si pro sebe například „ukradla“ celou přehlídku Dolce & Gabbana, která byla jinak obsazena těmi nejhvězdnějšími modelkami  Evou Herzigovou počínaje a Ashley Graham konče. Pravidelně se také objevuje v první řadě na přehlídkách Dior. I když jde o francouzskou značku, vede ji Italka Maria Grazia Chiuri, takže tohle spojení je (stejně jako v případě Dolce & Gabbana) logické. Monica Bellucci je zkrátka národní poklad podobně jako třeba Sophia Loren.

Ostatně, obě spojuje i požitkářský přístup k životu. Sophia je známa citátem, že za svou postavu vděčí špagetám. A Monica? „Než abych se trápila dietami, budu po zbytek života nosit černou,“ řekla v jednom z rozhovorů. A také „Chcete-li upoutat muže, stačí vám k tomu červená rtěnka.“ To jsou dvě mantry, kterými se herečka skutečně řídí, protože v černé vyráží do společnosti nejraději.

Monica Bellucci a její styl Monica Bellucci a její styl Autor: Profimedia.cz

O to víc ale sází na perfektní střihy, které zdůrazní její ženskou postavu – ne vždycky se přitom jedná o přiléhavé šaty, pilířem jejího stylu jsou také kalhotové kostýmy, vždy si k nim ovšem bere boty na jehlách a platformě. A hlavní je u Monicy jednoduchost. Ne ve smyslu minimalismu, jako spíš klasické elegance. Když černá, tak krajka, samet, satén, kůže, třpyt a nezbytný pásek. A sem tam temně rudá.

Na pondělní přehlídku Dior haute couture přišla v cihlovém semišovém trenčkotu z pre-fall kolekce 2019, pod nímž měla nejspíš jen černé prádlo a punčochy. Zatímco ostatní celebrity předvedly rafinované outfity plné delikátních potisků či krajek, Monica víc nepotřebovala. Ona je rafinovanost sama. 

Monica Bellucci a její styl Monica Bellucci a její styl Autor: Profimedia.cz

Podívejte se na outfity Monicy Bellucci za poslední rok.

Fotogalerie

21 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy