Móda v ulicích Kodaně: Lekce skandinávské elegance a také radosti!

V Kodani se minulý týden konal fashion week, který má v módě ojedinělé postavení. Nepatří sice mezi hlavní čtyřku (Paříž, Milán, Londýn, New York), ale popularita skandinávských značek a módních influencerek, které se sjíždějí nejen z Dánska, ale i z Norska a Švédska, roste. 

Skandinávská móda je specifická... Jednou z jejích hlavních esencí je určitá nenucenost, která se ale liší třeba od té francouzské. Zatímco Francouzky sázejí na osvědčené kombinace a nadčasovou klasiku a jejich největším úletem bývá vintage kabelka ze sekáče, Skandinávie nás učí bezstarostně míchat vzory i barvy, jako kdyby v módě neexistovaly žádné hranice. A pravdou je, že tamější módní ikony či značky už jich hodně rozpustily.

Kodaňský street style pak vyniká ještě jednou esencí, která u ostatních módních metropolí rozhodně není samozřejmostí. Ale možná je to ten hlavní důvod, proč se nám chce styl Skandinávek tak napodobovat –ony se totiž usmívají. Je vidět, že móda je pro ně radost a současně z nich čiší určitá vstřícnost, která vám dává pocit, že Janka, Tine nebo Annabel by mohly být i vašimi kamarádkami (podobně jako kdysi Lisa, Britta a Anna z Bullerbynu).

Street style v Kodani

Dánské, norské a švédské módní ikony navíc často pózují ve skupinách a, co je pro pouhého pozorovatele naprosto odzbrojující, ony se dokážou i dokonale sladit, aby na fotografii všechny módní prvky a barvy vytvářely perfektní harmonii. Z jejich pohledu působí móda jako přátelské pojítko, nikoli pyšná okrasa, kterou se chtějí vymezit vůči ostatním. A to je pocit, který je při současné porovnávací obsesi hodně příjemný.

Street style v Kodani

Jaké outfity byly ještě k vidění na kodaňském fashion weeku? Podívejte se do fotogalerie.