Móda do nejisté doby: 20 kousků, které vás zahřejí na těle i na duši

Co se bude nosit letos na podzim? Otázka, která bledne ve světle rostoucí křivky nákazy koronavirem. Možná nám zase hrozí karanténa, v níž se i pro módní influencerky stala každodenním outfitem tepláková souprava a pár tenisek New Balance. Možná to budeme muset zvládnout bez ní, chodit do práce, občas do kavárny, do kina... zkrátka snažit se o co nejnormálnější život. Jak si ho udržet i v šatníku?

Co udělá dítě, když má strach? Přitulí se k mámě či tátovi anebo se schoulí pod peřinu. Když mu není dobře, přikryjeme ho teplou dekou. Když si chceme navodit pocit klidu, útulnosti a bezpečí, zachumláme se i my dospělí – zapálíme svíčku a zalezeme si s knihou na gauč. Tak nám to aspoň radí Dánové, národ, který do světa vyslal koncept hygge.

A přesně na myšlence hygge můžete postavit i svůj letošní podzimní šatník. Jako by to návrháři tušili, učinili z hřejivých pletenin jeden z nejdůležitějších materiálů sezony. Pleteniny nejsou jen svetry, šály a čepice, ale i šaty, topy, ponča či vysoce trendy vesty, které můžete různě vrstvit. Letí přitom jak hladký, tak copánkový vzor či úpletové žebrování. A i když nás návrháři nechtějí ochudit o barvy, jejich letošní modely se nesou hlavně v mantinelech klidné minimalistické palety. Protože jistota je jistota, obzvlášť v této době.

Tip: Jestli vás láká uplést si něco vlastního, mrkněte na www.klubco.cz. Najdete tam kreativní boxy s návodem pro začátečníky a výsledkem může být vaše první šála nebo čepice.

Kreativní box: Upleťte si čepici beanie, Klub.co, 1290 Kč, www.klubco.com

Kde koupíte stylové podzimní pleteniny? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.