Malé kabelky jsou módním hitem sezóny! Jak je správně nosit?

Hodit na rameno, případně ve stylu cross body? Ale kdepak! Ty nejvíce trendy kabelky se letos nosí v ruce. Rozhodně si je ale nepleťte s klasickým psaníčkem. Jsou prostornější, plné efektních detailů a klidně se mohou stát nejvýraznějším prvkem vašeho outfitu.

Už v létě jsme sledovaly, jak se pod rukama návrhářů v rámci podzimních kolekcí rodí tašky enormních rozměrů. Jejich praktičnost byla od počátku lehce zpochybnitelná a brzy se ukázalo, že tyto modely, sahající často až na zem, je potřeba brát hlavně s nadhledem. Spíše než doplňkem se totiž staly jistou metaforou odkazující k aktuálnímu světovému i módnímu dění.

Tyto obří kabelky totiž často nesly vzkaz, že po ročním útlumu nadešel zase čas myslet ve velkém. A zároveň odkazovaly k nevyhnutelné potřebě schovat do kabelky kromě základních potřebností také několik desinfekčních gelů, respirátory a ideálně i většinu svých nadějí, že se ještě někdy vrátíme naplno do normálu. Módní doplňky se tak pro jednou zase staly odrazem rozpoložení celé společnosti. Nebyla by to ale správná sezóna, kdyby k těmto obrům neexistoval i protipól.

TIP NA VIDEO: Víte, jak správně skladovat kabelky? Poradíme vám!

Ačkoliv diskuze o kabelkových obrech v období světových prezentací podzimně-zimních kolekcí 2021 rezonovaly napříč módním světem, bylo jasné, že nebude trvat dlouho a pozornost se zase naplno upře k modelům, které budou v souladu s praktičností. Tu by totiž chtě nechtě většina kabelek na běžné nošení stále měla splňovat. A tak právě teď – na sklonku léta, které většinou bývá plné nadšení z nadcházející módní sezóny – zažíváme obrovský boom malých modelů, které vykazují hned několik klíčových mikrotrendů. A co je spojuje? Většina z těchto kabelek se nosí v ruce a milují je lidé po celém světě.

Loading
Loading

Začněme nejprve u barev. Na podzim 2021 budou i nadále kralovat syté odstíny. Na módní výsluní se už během léta dostala šťavnatá oranžová a nemá v plánu stahovat se do ústraní. Není se čemu divit, bude mít kolem sebe totiž skvělou společnost: doplní ji neokoukaná magenta, pastelová lila i tlumenější odstín neonově žluté. O slovo se ale logicky budou hlásit také neutrální a zemité barvy, zejména pak různé odstíny hnědé, pohybující se na škále od klasické světle béžové přes zrzavou až po oříškovou.

Loading
Loading
Loading

Nejsou to ale jen barvy, které z malých kabelek letos dělají jeden z nejvýraznějších prvků celého outfitu. Mnohé z nich totiž poutají nařaseným materiálem (většinou kůží), který je doplněn buď o krátké ucho nebo kovové zavíraní připomínající kabelky a peněženky našich babiček. Takové modely si vždy zakládají na využití kvalitní kůže a zcela minimalistickém zpracování.

Nosit se budou ale také již dobře známé kabelky s francouzským označením baguette a croissant. A v neposlední řadě se budete během podzimu pravidelně setkávat s efektním prošíváním, masivními řetízkovými uchy i s roztomilými chlupatými modely z umělé kožešiny, které budou evokovat útulnou atmosféru pravého podzimu.

Malé kabelky do ruky (ale i na rameno) z aktuálních kolekcí najdete v galerii: