Ležérní, široké a dlouhé: Tyhle kalhoty jsou nová oversize saka!

Oversize siluety jsou stále velmi v kurzu. Velká saka už v podstatě považujeme za součást základního šatníku, poměrně novým trendem jsou však elegantní oversize kalhoty. Půjdete do nich?

Fashion week v Kodani a k němu přidružený street style nabídl pestrý vhled do aktuálních trendů. Skandinávky, jak známo, se při vymýšlení různých módních kombinací nedrží při zemi, současně je jim však vlastní velká přirozenost, se kterou dokážou vynést i náročnější trendy. Barevné kožené kabáty, šátky uvázané na piráta, outfity, jimž dominuje zářivě oranžová, zelená, žlutá, k tomu crocsy... V tomto kontextu patří široké a dlouhé kalhoty vlastně k těm decentnějším výstřelkům, a tak z nich snadno uděláte i součást svého osobního stylu.

Street style v Kodani

TIP NA VIDEO: V čem spočívá hravá lehkost skandinávského stylu?

Popsaný střih je součástí obecnější tendence, který v angličtině dostal pojmenování relaxed tailoring, což se dá přeložit jako ležérní krejčovina (v e-shopu H&M má dokonce vlastní kategorii). Netýká jen kalhot, ale zahrnuje zmíněná oversize saka a čím dál oblíbenější oblekové vesty, které v posledním roce pronikly do každodenní módy. Z druhé strany můžeme sledovat vliv na aktuální střihy džín – pas se mírně snižuje, zatímco se vrací ultra dlouhé nohavice, které můžete stejně jako před dvaceti lety šoupat po zemi.

Na kodaňském fashion weeku byly široké kalhoty k vidění třeba v kombinaci se zkráceným sakem à la nejoblíbenější kousek od Odivi, další variantou je kontrast s přiléhavým topem, který vyváží silný pánský element. Nebo můžete zkusit oversize oblek, který působí jako inkarnace karanténních teplákových souprav – podobně velkoryse a pohodlně. Poslední slovo v celkovém vyznění outfitu mohou mít také boty. K tomuto trendu se hodí žádný nebo nízký podpatek, aby zůstal zachován nenucený vzhled.

Street style v Kodani

Street style v Kodani

Fotogalerie: S čím kombinovat a kde koupíte široké „relaxed“ kalhoty?