Crocsy pořád jedou: Skandinávky nosí boty, které my máme jen na zahradu

Máte doma Crocsy? Tak si je šetřete a rozhodně je nevyhazujte. Možná je příští léto budete nosit k šatům podobně jako letos Birkenstocky. Nevěříte?

Cyklistické šortky, rybářské kloboučky, brutální barevné kombinace nebo elegantní kalhotový oblek a k němu obyčejné gumové žabky. Současný styl Skandinávek umně balancuje na hraně módní absurdity a s typickou hravostí posouvá hranice nositelného (a snesitelného). Tentokrát se i na tak seriózní události, jako je fashion week (který se ale v Kodani nikdy vysloveně seriózně netváří) začaly objevovat Crocsy. Zvednou Češky tuto hozenou rukavici, respektive botu, a doplní své oblíbené Birkenstocky o další pohodlnou obuv?

TIP NA VIDEO: V čem tkví tajemství skandinávského stylu?

Jen pro připomenutí, klasické gumáky Crocs, které si svého času vysloužily titul nejošklivějších bot vůbec, fascinují v poslední době návrháře často. V roce 2017 jimi svou kolekci na přehlídce doplnil Christopher Kane a současně je ozdobil barevnými kameny, později ještě přidal zebrový vzor, kytičky a bambulky. Následovala Balenciaga a její Crocsy na tučné platformě v roce 2018. Stejný módní dům, v jehož čele sedí gruzínský návrhář Demna Gvasalia, nedávno opět zčeřil vody, když pro jaro a léto představil spolupráci – Crocs na podpatku. Čili z ošklivého ještě ošklivější.

Street style během kodaňského fashion weeku

Nicméně hranice byly tímto posunuty a gumové botky, které mají mnohé z nás doma jako obuv na zahradu či na terasu, tento týden nenápadně vpochodovaly na kodaňský fashion week. A jak známo, tady se vaří trendy, které později skutečně chceme nosit. Skandinávky tak možná po gumových žabkách otevřely další Pandořinu skříňku a rozšířily význam pojmu ležérní styl. A zdaleka to nebyly jediné boty tohoto druhu, objevovaly se i další, které sice už možná nestojí jako jmění, nicméně z estetického hlediska jde o totéž – za takové minimalistické Crocsy lze považovat třeba boty Puddle od Bottega Veneta.

Fotogalerie: Jaké boty nosí Skandinávky?