Léto v noční košili: 10 šatů, u kterých neuvěříte, že nejsou na spaní

26. července 2020 • 06:00
Módní blogerka Vanessa Hong • Foto: Profimedia.cz

Devadesátky, které přinesly comeback saténových slip šatů. Skandinávie, jež nás naučila nosit oversize šaty s balonovými rukávy. Potom značky, které přišly s nápadem šít šaty, co vypadají jako noční košilky. Nástup přírodních materiálů, jako je len. A nakonec karanténa, která to všechno stvrdila. Hranice mezi oblečením na spaní a na ven se letos rozplynula. Budeme ji chtít ještě někdy vrátit zpátky?

„Měly by to být šaty na denní i noční snění,“ vysvětlovaly Ester Geislerová a Josefina Bakošová z tvůrčího dua Ester a Josefina svůj záměr vytvořit kolekci šatů inspirovaných nočními košilemi. Výsledkem jsou ležérní košilové šaty, ve kterých byste se možná zdráhala ulehnout do postele, ale rozhodně v nich chcete strávit celý víkend. Nebo klidně dovolenou.

Na podobné myšlence vystavila svůj byznys a následně i úspěch značka The Sleeper. Na počátku byly šaty inspirované střihy romantických nočních košil a komplety do společnosti, které vypadaly jako luxusní pyžama. A samozřejmě odvážné módní influencerky, které v nich začaly vyrážet do ulic. Dnes je nosí třeba i Elle Fanning nebo Selena Gomez a touží po nich a napodobuje je kde kdo.

Sleepwear a partywear, tedy oblečení na spaní i na party, šije i britské duo Ella Ringner a Anna Williamson, které fungují pod značkou The Yolke. Začínaly skutečně luxusními pyžamy na spaní, ale jakmile se tento trend přenesl na ulice, rozšířily i ony svou kolekci na ready-to-wear. Šaty od Yolke v sobě ale ani tak nezapřou inspiraci domácím prostředím či venkovanskou romantikou dávnějších časů. 

Šaty, které vypadají jako na spaní, a přitom nejsou, jsou zkrátka velkým trendem posledních pár let, nicméně letos je definitivně stvrdila karanténa. Je v nich určitá drzost a erotické napětí, asi jako když filmová Angelika zavrhla předepsaný šat a odhodlala se předejít před krále pouze v negližé nebo pak ještě jednou v županu. Jsou provokující i naprosto nevinné, je v nich noblesa starých časů, ale i jistota, že přese všechno, co se v současné době děje, si to samy pro sebe pořád můžeme udělat hezké. 

Kde seženete šaty, co vypadají jako noční košilky? Podívejte se do fotogalerie.

Fotogalerie

11 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy