Last minute! 40 mini šatů, které budete mít chuť si zabalit na dovolenou

Ať už preferujete minimalismus, máte slabost pro francouzský styl anebo jste v létě nakloněna exotickým motivům ovoce, v našem výběru si přijdete na své. 

Mini délky sukní a šatů slaví letos výrazný comeback, takže nebylo možné je opomenout. Vrací se přitom v mnoha podobách. Asi nejsilnější je trend tak zvaných baby doll šatů, které mají kořeny v období 2. světové války, kdy se látkou šetřilo, a později v grunge subkultuře 90. let. Ty současné se vyznačují především skandinávskou ležérností, mohou mít kaskádovou sukni či balonové rukávy a ideální obuví k nim jsou obyčejné pantofle.

Tip na video: Připomeňte si, jak se v průběhu staletí zkracovaly sukně.

Pak jsou tu mini šaty „francouzského typu“, které vycházejí z krátkých košilových šatů přelomu 60. a 70. let – buď mají krátké rukávy, nebo žádné – takové nosila třeba herečka Daria Halprin ve filmu Michelangela Antonioniho Zabriskie Point (1970).

Dalším trendem, který se letos hlásí o slovo, jsou mini šaty na ramínka, další klasika z devadesátek, kterou často doprovázejí přední knoflíky nebo drobný květinový vzor. Představte si Liv Tyler ve filmu Svůdná krása (1996) a slunné Toskánsko. Z mikro trendů pak stojí za zmínku prostřihy v pase či bocích, šaty z úpletu či háčkované, které silně evokují 70. léta.

Fotogalerie: Kde koupíte stylové letní mini šaty?