Ikonické šaty Carrie Bradshaw jsou opět v kursu a stojí jen pár stovek!

Postava Carrie Bradshaw, kterou v seriálu Sex ve městě ztvárňuje Sarah Jessica Parker, má samozřejmě ikonických momentů celou řadu. Třeba šaty s novinovým potiskem od Christiana Diora, ve kterých chce konfrontovat Natashu, Božského novou lásku. Nebo ty růžové od Oscara de la Renty s nabíranou tulipánovou sukní, v nichž během rande s Petrovským omdlí. Tak přesně o těch tu řeč dneska nebude. Do módy se totiž vrací šaty, které mají v seriálu mnohem pozitivnější vibe. Jsou ultra jednoduché a pořídíte je i za pár „kaček“.

Patnáctá epizoda druhé série oblíbeného seriálu končí prozřením, že kromě rodiny, kterou máte, je důležitá hlavně ta, kterou si samy založíte. I když tou vaší „rodinou“ jsou vlastně kamarádky. Carrie vychází z domu svého čerstvě bývalého přítele, zvesela kráčí ulicemi New Yorku, poté zaťuká na velké okno kavárny, kde už sedí její tři souputnice Miranda, Charlotte a Samantha. Vejde dovnitř a přisedne si k těm, s nimiž se cítí nejlépe.

Tip na video: Připomeňte si historii malých černých šatů.

Právě moment, jak Carrie Bradshaw jde a jak ťuká na okno kavárny se zvěčnil ve fotografiích, které na Instagramu často kolují jako módní inspirace. Na sobě má úplně jednoduché minišaty sportovního střihu, které nechávají vyniknout její vyrýsovanou postavu. A právě šaty v tomto stylu se hojně objevují i v aktuálních kolekcích.

Loading

Tílkové, s mírně vykrojenými průramky a v celé délce přiléhavé. To jsou základní atributy, které se mohou u konkrétních kousků variovat. Nesedí vám mini? Vsaďte na midi délky. Šaty mohou mít různé aktuální prostřihy na bocích a na zádech nebo trochu jinak řešená ramínka, mohou být z žebrovaného úpletu i z lehce nařaseného žerzeje, nemluvě o barvách.

Podstatný je zde spíše návrat přiléhavé ženské siluety v té nejvíc minimalistické podobě. Ostatně, tyto šaty jsou v podstatě obdobou neméně populárních tílkových topů, které jsou základem letošního letního šatníku. Noste je lehce, nenuceně a sebevědomě jako Carrie ve chvíli, kdy přesně věděla, kdo je a kam patří.

Fotogalerie: Kde koupíte šaty ve stylu Carrie Bradshaw?