Kabát pro pravou dámu: Nejkrásnější kousky s kožíškovým lemováním

Možná nejsou tak nadčasové jako klasické vlněné kabáty bez „ozdob“, ale rozhodně jsou časem prověřené. Přivítejte krále mezi kabáty čili kousky lemované kožíškem, které vypadají jako úlovky ze skříní dávných módních ikon.

Kabáty s kožíškem bychom mohli rozdělit do dvou kategorií. Ta první vychází z designu klasických leteckých bund, které skutečně prvotně používali piloti, aby jim nebyla v kokpitu zima. Typickým prvkem je beránkový límec a beránkový lem na kapsách, na manžetách, v pase a podobně. Tyto kabáty byly velmi populární v 70. letech a to je přesně i ten důvod, proč o nich letos slyšíme zas – sedmdesátky totiž letos zažívají nejeden comeback.

Loading
Loading

Druhá kategorie vychází z tradičního zimního oděvu aristokratických vrstev, které si mohly dovolit zdobit kabát výrazným kožešinovým límcem. Dnes je samozřejmě žádoucí nahradit zvířecí kožešinu umělým kožíškem, nicméně noblesní efekt zůstává a ještě vzroste, když si vyberete model s kožíškovými manžetami.

Loading

Kabáty s kožíškem v současné módě výrazně reprezentují švédské značky Stand Studio a Saks Potts, které s lehkostí mísí oba vintage vlivy s moderními prvky, jako je lesklá umělá kůže, nebo s nápadnějšími barvami. (Jen je dobré vědět, že kabáty Saks Potts, symbol bujarého luxusu, který si oblíbily i celebrity, opatřuje své kabáty norkovými a liščími kožešinami, i když samozřejmě certifikovanými.)

Loading
Loading

Tip: Jestli se vám nechce investovat do kabátu s tak výrazným prvkem, ale přesto vás láká vypadat občas jako pravá dáma, můžete to udělat jako vévodkyně Kate a koupit si jen kožíškový límec. Kate ten svůj pořídila za 72 eur na e-shopu značky Troy London, a z jednoho Catherine Walker kabátu tak rázem udělala dva.

Galerie: Kde koupíte stylový zimní kabát s kožíškem či beránkem?