Ještě je čas! 35 udržitelných šatů pro poslední horké dny

Červenec došel do svého konce, a jak už je každým rokem zvykem, srpen se už většinou nese v duchu prvních ochutnávek z pre-fall a podzimních kolekcí. Nic to ale nemění na tom, že nás čeká ještě minimálně měsíc, kdy se teploty budou čas od času blížit k tropickým hodnotám. Příležitostí, kdy vynést lehké letní šaty, tedy ještě bude dost. Pokud už ale máte svůj letní šatník za poslední týdny okoukaný, je právě teď skvělá příležitost ulovit ještě několik letních pohodlných šatů (nejen) ve výprodejích. A pokud potřebujete kapku inspirace, vybrali jsme pro vás 35 kousků z kvalitních udržitelných materiálů, které se vám rozhodně budou hodit i příští rok.

Nakupování letního oblečení v druhé polovině léta dokáže být pěkně zrádné. Impulzivnímu brouzdání a plnění košíku se čas od času nevyhne spousta žen, je ale vždy dobré si předem rozmyslet, zda jde skutečně o modely, které hodláte vynést vícekrát než jen na ten jeden prodloužený srpnový víkend, který vás do nákupů podvědomě přiměl. Není tedy rozhodně od věci vybírat takové kousky, které splňují následující čtyři body:

1. Během horkých dní vám zajistí skutečné pohodlí a budou vás chladit.

2. Jsou natolik nadčasové, že je unosíte klidně i za rok či dva.

3. Jsou vyrobené z kvalitních materiálů.

4. Jejich výrobce myslí na nutnost udržitelnosti v módě.

TIP NA VIDEO: Šaty pětkrát jinak, které lichotí ženám všech velikostí

Samotný materiál šatů je často v teplu klíčovější než třeba jejich střih. Klidně se tak může stát, že sice oblečete kousek s odhalenými rameny, stejně se v něm ale nevyhnete pocení a pocitu, jak kdybyste byla obalená v plastu. Na vině logicky budou umělá vlákna, kvůli kterým látka nebude dostatečně prodyšná, a tudíž ani pohodlná. Proto by jakékoliv oblečení určené pro letní dny mělo být vyrobené z lehkých přírodních materiálů. Velmi dobře poslouží například len, který dobře odvádí vlhkost a disponuje vlastní termoregulační schopností, organická či bio bavlna, přírodní tencel vyráběný z eukalyptového dřeva nebo mušelín, ze kterého jsou obzvlášť krásné baby doll šaty.

Loading
Loading

Kvalita látky, často lokální výroba a celková produkce distancující se od masovosti jsou ale logicky vykompenzované cenou. Na druhou stranu se investice do kvalitních šatů, které vám vydrží déle než jedno léto, skutečně vyplatí. V galerii jsme proto pro vás vybrali modely jak z novějších kolekcí, tak z výprodejů, které jsou zcela v souladu s výše zmíněnými body. Všechny vybrané kousky spojuje především dávka minimalismu, nadčasovosti, ale i trendovosti. Z délek – jak už se během roku 2021 stalo zvykem – dominují midi, midaxi a maxišaty. A co se barev týká, můžete vybírat z neutrálních barev či naopak velmi sytých odstínů červené, oranžové a zelené. Co je ale nejdůležitější – ať už se stanou vaším favoritem jakékoliv z šatů, budete mít jistotu, že v nich druhou polovinu léta strávíte v pohodlí a zcela v souladu s udržitelností.

Výběr šatů z udržitelných materiálů najdete v galerii: