Jeden malý detail, který mají nejmódnější boty tohoto podzimu

1. září 2019 • 06:00
Street style v Miláně • Foto: Profimedia.cz

Všimli jsme si ho už loni, ale teprve letos se objevuje ve větší míře. Podpatek inspirovaný viktoriánskou érou i 20. léty minulého století přináší do ženského botníku rafinovanou koketérii a ženskost. 

Byl jedním z hlavních trendů, které návrháři představili v oblasti bot pro letošní podzim a zimu. Podpatek, který se uprostřed zužuje a na konci zase rozšiřuje (říká se mu také francouzský), byl k vidění na přehlídkách Bottega Veneta, Burberry nebo Alexachung. Může být vysoký osm centimetrů, ale i ve velikosti "kitten", může tvarem připomínat koňské zadní nohy, ale i řecký sloup. Je součástí lodiček, muletek i kotníkových bot. 

Street style v Kodani Street style v Kodani Autor: Profimedia.cz

A také může být součástí naprosto protikladných stylů. Zatímco jordánská návrhářka Amina Muaddi na tomto detailu postavila celou svou kolekci bot a klidně ho kombinuje se sametem, peřím, tartanem, leopardem či třpytkami, italská Bottega Veneta si z prohnutého podpatku vytvořila ikonu minimalismu pro tuto sezónu. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

My production team called me a couple of months ago with bad news. They told me there had been a robbery and the burglars stole several hundred pairs of my shoes that were never found. I started wondering where they could be, thinking of different scenarios, unknown hands unboxing them, dodgy places where they were being resold without my knowledge. Negative situations happen to all of us but it’s how we choose to handle them that makes the difference. I decided to create my Fall Winter 19/20 digital campaign around this idea. STORE OPENING is the imaginary @aminamuaddiofficial dubious store opened by thieves in a mysterious industrial location where our ladies enthusiastically go to looking for new stock. The @aminamuaddiofficial FALL WINTER 19/20 collection is officially dropping online and in stores worldwide TODAY. I hope you enjoy it. ❤️ Photography @vitofernicola #AMINA MUADDI #FW19 #SEASON2

Příspěvek sdílený AMINA MUADDI 🧚🏽‍♀️ (@aminamuaddi),Srp 12, 2019 v 4:09 PDT

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Almond butter #myhandbagatemyshoes @bottegaveneta #daniellee #ilisbags #ilisshoes

Příspěvek sdílený Ilenia Toma (@ileniatoma_),Kvě 8, 2019 v 2:35 PDT

Kde právě teď seženete boty na stylovém francouzském podpatku? Podívejte se do fotogalerie.

Fotogalerie

10 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy