Herečky 50+ největšími hvězdami Cannes! Inspirujte se jejich stylem

Sharon Stone v záplavě květin, Tilda Swinton, jíž se o rameno něžně opírá dívčí idol Timothée Chalamet, anebo Andie MacDowell se svou stříbrnou lví hřívou. To jsou jen některé momenty, kdy herečky z kategorie 50+ naprosto zastínily zbylé dění na červeném koberci v Cannes. 

Čím starší, tím větší hvězda? Na filmovém festivalu v Cannes to platilo rozhodně. Modelky v čele s Bellou Hadid se mohly snažit, jak chtěly (a zrovna Bella skutečně ví, jak na sebe strhnout pozornost – viz její Schiaparelli model se „zlatými plícemi“), když na červený koberec dorazila Dame Helen Mirren ve žlutém anebo Sharon Stone, která se nebojí hesla „víc je víc“ (obě v modelech Dolce & Gabbana), jejich mladá krása bledla. Letošní festival v Cannes zkrátka patřil královnám, ne princeznám. A je to dobře.

Tip na video: Jak vypadal zahajovací červený koberec v Cannes?

Vedle hollywoodských hereček se festival v Cannes tradičně pyšní také koncentrací místních hereček, které zde udílejí lekci francouzského šarmu. Žádné perfektně načesané lokny a vyžehlené obličeje, ale přirozenost podpořená typickým ležérním stylem. Sophie Marceau a Jane Birkin odpoledne nosily na tiskovky džíny a bílé košile, Catherine Deneuve vsadila na černou: košili i kalhoty. A byla důkazem, že někdy stačí opravdu málo. Černá je jistotou i na červeném koberci a stačí k ní jediný zajímavý doplněk – žluté psaníčko (Deneuve), smaragdové náušnice (Emmanuelle Béart) anebo klidně zase ty černé brýle (Isabelle Huppert).

Jane Birkin

Samostatnou kategorií je herečka androgynního vzhledu Tilda Swinton, ženská variace na Davida Bowieho. Její módní jistotou je výrazný color-block, který je v kontrastu s minimalistickými make-upem, anebo oversize košilové střihy (trochu ve stylu COS, ale v jejím případě Schiaparelli).

Tilda Swinton

Fotogalerie: Které herečky 50+ zazářily v Cannes?