Grammy 2023: Beyoncé překonala rekord, Harry Styles ovládl hlavní kategorii

1 min čtení

1 min čtení

V noci z neděle na pondělí proběhl v Crypto.com Arena v Los Angeles 65. ročník hudebních cen Grammy. Královnou večera se stala zpěvačka Beyoncé, která na pódiu převzala svou 32. sošku, a překonala tak 26 let starý rekord britsko-maďarského dirigenta George Soltiho, který za svou kariéru obdržel celkem 31 slavných zlatých gramofonů. Cenu zároveň přebírala na poslední chvíli, neboť po cestě na místo konání uvízla v dopravní zácpě. Kteří další hudebníci bodovali v soutěžních kategoriích a jaké róby vynesli na slavný červený koberec?

Na rozdíl od filmových Zlatých glóbů či Oscarů jsou Grammy galavečerem, kde prim stále hraje hlavně hudba, nikoli róby z červeného koberce. Letošní ročník – který se konečně konal bez zatížení protipandemických opatření, je toho důkazem. Zatímco red carpet modely zůstávaly ve většině případů velmi při zemi, ocenění v klíčových kategoriích vzbuzovala nadšení a ovace už od brzkého rána.

TIP NA VIDEO: Jak se obléct na společenskou akci?

Beyoncé přebrala svou rekordní Grammy sošku hned poté, co se zpožděním dorazila na místo konání. / Zdroj: Profimedia.cz

Harry Styles přišel na 65. ročník Grammy v overalu, v němž běžně vystupuje na koncertech. / Zdroj: Profimedia.cz

Beyoncé, které od letošního roku náleží světový rekord v celkovém počtu získaných sošek Grammy, proměnila celkem čtyři z devíti nominací, včetně té za nejlepší taneční/elektronické album roku. Pověstná hlavní kategorie album roku ale zpěvačce i letos utekla – zabodovala v ní deska Harry’s House britského zpěváka Harryho Stylese.

Písní roku se stala skladba Just Like That od Bonnie Raitt. Zpěvačka Adele si odnesla první místo v kategorii nejlepší popový sólo výkon. V kategorii nejlepší nový interpret přeskočila favorizované kapely Wet Leg a Måneskin mladá jazzová zpěvačka Samara Joy. Zlatý gramofon za nejlepší videoklip si odnesla Taylor Swift za video All Too Well: The Short Film. Nahrávkou roku se stala sociálními sítěmi prověřená About Damn Time od Lizzo. Skladba Unholy od Sama Smitha a Kim Petras, která již několik měsíců bourá rádia i hudební streamovací služby, si odnesla sošku v kategorii nejlepší popový výkon dua nebo skupiny. Rockový kmet Ozzy Osbourne následně bodoval v kategoriích metalu a rocku.