Dlouhé, rovné, v základních barvách: Nejlepší kabáty v pánském stylu

Ať už jste stylem spíš minimalistka, nebo hledáte jeden spolehlivý kabát na celou zimu, nejspíš vaše oči ulpí na nějakém jednodušším, snadno kombinovatelném modelu. Přesně na takové kabáty se dnes zaměříme. 

Ať se snažíme sebevíc, jakmile teploty klesnou k nule, saháme často po tom nejjednodušším svrchníku. Pokud je to pro vás kabát, oceníte takový, pod který se dá snadno vrstvit oblečení – v pánské módě se pro něj vžil název overcoat, v dámské ho definujeme jako oversize kabát či kabát v pánském stylu. Vyznačuje se dlouhým rovným střihem (aspoň pod kolena) a výraznějšími klopami. Může mít pásek, ale funguje i bez něj (stačí ho ležérně svázat vzadu). Ramena mohou být vyztužená nebo spadlá (ta působí subtilněji), zapínání jedno i dvouřadé. Zkrátka kabát v té nejklasičtější unisexové podobě.

TIP NA VIDEO: Jaké další trendy ovládly podzimní kabáty?

Že jde o hodně nadčasovou záležitost, dosvědčují nejen letošní přehlídky pro podzim a zimu, ale i nesmrtelný styl Jamese Deana. Dlouhé rovné kabáty se stávají jakýmsi styčným bodem mezi současnými módními proudy – influencerky od Kodaně přes Londýn až po Paříž se shodují, že jde o nezbytnou součást podzimního šatníku (obligátní kšiltovka a kafe do ruky samozřejmě nesmějí chybět). Výhodou dlouhých kabátů také je, že i když si k nim vezmete tenisky, opticky prodlužují a zeštíhlují siluetu (samozřejmě platí, že drobnější ženy ocení jinou délku než vyšší typy).

Max Mara podzim/zima 2021-22

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Kde koupíte stylové dlouhé kabáty? Podívejte se do fotogalerie.