Český lev 2021: Šaty, které jste v televizi sotva zahlédli!

7. března 2021 • 09:20
Český lev 2021 • Foto: profimedia.cz

28. předávání českých filmových cen Český lev bylo kvůli současné situaci velmi komorní a možná až nepříjemně uspěchané. 

V prázdném Rudolfinu se moderování celého večera ujal Josef Kopta, který má již zkušenosti z předchozích ročníků. Společnost mu dělala už jen kapela ve vedlejší místnosti, pár slavných osobností z doktorského prostředí, které přišly předat cenu, a někteří nominovaní. Po shlédnutí celého předávání bych si troufla říct, že americký model virtuálních galavečerů mi vlastně přijde milejší a zábavnější než prázdný sál, předtočené děkovné řeči a trapné situace vznikající, když jeden chce podat ruku a druhý ji odmítne kvůli opatřením.

Ale pojďme se přesunout k šatům. V samotném přenosu jsme neměli téměř šanci pořádně si prohlédnout, co zúčastněné herečky a ostatní nominované ženy oblékly. Pokud si totiž dotyčná neodnesla cennou sošku Českého lva, věnovala jí režie asi tak dvousekundový záběr kamery. A ani fotografové se příliš nečinili, zřejmě většina z nich neměla do budovy přístup, protože velká část fotografii je pořízená venku bezprostředně po příjezdu k Rudolfinu nebo naopak při odjezdu domů. 

I tak musíme pochválit róby některých hereček. Největší hvězdou byla rozhodně Jitka Schneiderová v transparentních šatech Dior, která byla jednou z předávajících. Provokativní, ale přesto velmi elegantní róbu vkusně doplňovaly luxusní šperky Bulgari. Za stylingem stál oblíbený stylista slavných Jan Pokorný. Ten vybíral outfit i pro Janu Plodkovou, která nakonec na předávání filmových cen přijela v metalických šatech z dílny Victorie Beckham, které jsou dostupné na Zalandu. 

Za zmínku rozhodně stojí i elegantní šedá róba Báry Polákové od české tvůrkyně Lucie Kutalkové tvořící pod značkou Leeda nebo černá klasika z dílny Tom Ford v podání Sandry Novákové, za kterou by se rozhodně nemusela stydět ani hvězda hollywoodských rozměrů. 

Nutno ovšem dodat, že co se týče červeného koberce, v letošním případě spíše dlážděného chodníku, chyběly hvězdy jako Aňa Geislerová, sestry Bokovy, Tereza Voříšková nebo třeba Marta Issová, které vždy byly díky svému vytříbenému vkusu ozdobou celého galavečera. 

Další šaty z letošních Českých lvů si prohlédněte v galerii: 

Fotogalerie

11 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy