Český lev 2021: Šaty, které jste v televizi sotva zahlédli!

28. předávání českých filmových cen Český lev bylo kvůli současné situaci velmi komorní a možná až nepříjemně uspěchané. 

V prázdném Rudolfinu se moderování celého večera ujal Josef Kopta, který má již zkušenosti z předchozích ročníků. Společnost mu dělala už jen kapela ve vedlejší místnosti, pár slavných osobností z doktorského prostředí, které přišly předat cenu, a někteří nominovaní. Po shlédnutí celého předávání bych si troufla říct, že americký model virtuálních galavečerů mi vlastně přijde milejší a zábavnější než prázdný sál, předtočené děkovné řeči a trapné situace vznikající, když jeden chce podat ruku a druhý ji odmítne kvůli opatřením.

Ale pojďme se přesunout k šatům. V samotném přenosu jsme neměli téměř šanci pořádně si prohlédnout, co zúčastněné herečky a ostatní nominované ženy oblékly. Pokud si totiž dotyčná neodnesla cennou sošku Českého lva, věnovala jí režie asi tak dvousekundový záběr kamery. A ani fotografové se příliš nečinili, zřejmě většina z nich neměla do budovy přístup, protože velká část fotografii je pořízená venku bezprostředně po příjezdu k Rudolfinu nebo naopak při odjezdu domů.

I tak musíme pochválit róby některých hereček. Největší hvězdou byla rozhodně Jitka Schneiderová v transparentních šatech Dior, která byla jednou z předávajících. Provokativní, ale přesto velmi elegantní róbu vkusně doplňovaly luxusní šperky Bulgari. Za stylingem stál oblíbený stylista slavných Jan Pokorný. Ten vybíral outfit i pro Janu Plodkovou, která nakonec na předávání filmových cen přijela v metalických šatech z dílny Victorie Beckham, které jsou dostupné na Zalandu.

Loading
Loading

Za zmínku rozhodně stojí i elegantní šedá róba Báry Polákové od české tvůrkyně Lucie Kutalkové tvořící pod značkou Leeda nebo černá klasika z dílny Tom Ford v podání Sandry Novákové, za kterou by se rozhodně nemusela stydět ani hvězda hollywoodských rozměrů.

Loading

Nutno ovšem dodat, že co se týče červeného koberce, v letošním případě spíše dlážděného chodníku, chyběly hvězdy jako Aňa Geislerová, sestry Bokovy, Tereza Voříšková nebo třeba Marta Issová, které vždy byly díky svému vytříbenému vkusu ozdobou celého galavečera.

Loading

Další šaty z letošních Českých lvů si prohlédněte v galerii: