Budou tohle nejpopulárnější boty první poloviny roku 2021?

O tom, že se vrací mokasíny, jsme vás informovali už na jaře. Teď na podzim však na sebe berou luxusnější a robustnější podobu a na Instagramu slaví nebývalý úspěch. 

Mokasíny jako poslední objekt touhy? Ano, i to se nám na sklonku roku 2020 může stát. Tyhle boty si do našeho srdce prošlapávaly cestu docela dlouho, nyní si k tomu však přibraly podpatky a robustnější podrážky. A voilà, pocit, že jde o divnou, pánskou či nemoderní obuv, rázem mizí.

Mokasíny v současné době opanují Instagramy módních influencerek, jako jsou Pernille Teisbaek nebo návrhářka Ivana Mentlová, které se zamilovaly do modelu od Prady. Pozadu ale nezůstávají mokasíny Chanel, Louis Vuitton či Ganni. Letos se na nich shodují takřka všechny důležité značky. Nosí se s ponožkami, ale i tak se zdá, že jejich čas s příchodem zimy odezní. Anebo ne?

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Výhodou mokasín je bezesporu jejich pohodlnost a fakt, že působí nejen elegantně a ležérně, ale v současném podání i luxusně. S ponožkami jsou vysloveně roztomilé, sukním dodávají dívčí šmrnc. Modely s robustnější podrážkou, jako je třeba ten, který vznikl ve spolupráci značek Comme des Garçons a Dr. Martens (najdete ho ve fotogalerii), můžete nosit klidně i s dlouhými boot cut džínami – přesně jak to poletí v roce 2021.

Kde už nyní seženete stylové mokasíny? Podívejte se do fotogalerie.