Batohy pro milovníky designu: Seznamte se s kolekcí Eastpak x Raf Simons VII

9. srpna 2018 • 06:00
Eastpak x Raf Simons • Foto: Instagram @eastpak

Jestli jste také propadla praktičnosti batohů, ale současně nechcete ohrozit svůj styl příliš funkčním designem, máme pro vás novinku, u níž tento kompromis nemusíte řešit. Seznamte se s kolekcí, která v sobě pojí funkčnost podpořenou desítkami let zkušeností a návrhy jednoho z nejuznávanějších módních designérů současnosti. 

Raf Simons, padesátiletý belgický návrhář, který začínal jako designér nábytku, poté přesedlal na pánskou módu, vyzkoušel si náročnou pozici uměleckého ředitele módního domu Dior (a o přípravě první haute couture kolekce vznikl podmanivý film Dior a já) a dnes určuje trendy v čele značky Calvin Klein.

U Diora byl samozřejmě skvělý a jeho kolekce neměly chybu, ale u Kleina je to přece jen víc Raf  moderní trendsetter, který ovlivňuje současný streetwear, neváhá spolupracovat s cool umělci a do svých kolekcí dokáže zakomponovat i odraz společenského dění.

Přesně taková je i jeho spolupráce s americkou značkou Eastpak, která vyrábí batohy už od roku 1952 – zpočátku pro vojáky, od konce sedmdesátých let pro běžného zákazníka, od roku 2000 ve spojení s různými návrháři, umělci a influencery. 

Tentokrát je to posedmé, co Eastpak spolupracuje s Rafem Simonsem. V nejnovější kolekci najdete módní batohy volně inspirované estetikou filmu My děti ze stanice Zoo. Raf Simons do nich vnesl i určité haute couture prvky, které prolíná s maximální funkčností a současně jednoduchostí.

Eastpak x Raf Simons: Classic, 5190 Kč Eastpak x Raf Simons: Classic, 5190 Kč Autor: Archiv PR

Jeho typickým rukopisem je velká šikmá kapsa, která symbolizuje trenčkot a najdete ji na modelech Classic a Organized Sling. Batoh Female pro změnu disponuje efektně řasenou klopou a praktickým postranním vstupem na zip. Všechny tyto modely jsou k mání ve dvou barevných provedeních – buď v univerzální černé, nebo v módním terakotovém odstínu (henna).

Eastpak x Raf Simons: Female, 5390 Kč Eastpak x Raf Simons: Female, 5390 Kč Autor: Archiv PR
Eastpak x Raf Simons: Organized Sling, 5690 Kč Eastpak x Raf Simons: Organized Sling, 5690 Kč Autor: Archiv PR

Štíhlejší verzi Organised Sling představuje model Sleek Sling, který pro změnu můžete koupit v černé či kostkované verzi. Kde? Exkluzivně v koncept storu Freshlabels a na webu Freshlabels.cz

Eastpak x Raf Simons: Sleek Sling Eastpak x Raf Simons: Sleek Sling Autor: Archiv PR

 

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy