.

. Zdroj: Instagram @kitristudio

8 značek, které stojí za nejpopulárnějšími šaty na Instagramu

Šaty, léto a Instagram zkrátka patří k sobě. A čím více vintage styl a čím více rozevláté, tím lépe. Podívejte se na osm značek, jejichž šaty způsobily mezi módními ikonami doslova mánii. 

Ganni

Asi nejpopulárnější dánská módní značka proslula hlavně neotřelými vzory, které každou sezonu čeří vody módních trendů a z řady Dánek činí módní ikony. Jasně, že absolutní klasikou jsou bílé puntíky na černém podkladu, ale co zkusit něco odvážnějšího? A navíc, Ganni má v kolekci obojí.

Midsommer 💚

Příspěvek sdílený Jeanette Friis Madsen (@_jeanettemadsen_),Čen 23, 2018 v 9:13 PDT

HVN

HVN, to je zkratka jména návrhářky Harley Viery-Newton a také značka šatů tak klasických střihů a vzorů, že vám tak trochu mohou evokovat maminčinu zástěru. Ale jen trochu. Ve skutečnosti jde o luxusní kousky za (bohužel) několik stovek eur, které si v poslední době oblíbily i slavné modelky a herečky.

Crêpes Anyone? 🎀

Příspěvek sdílený Lily Aldridge (@lilyaldridge),Kvě 17, 2018 v 6:13 PDT

Ghost Fashion

Ikonická britská značka Ghost Fashion London vznikla už před třiceti lety, přesto se tváří jako jedna z těch, které teprve nedávno prorazily zásluhou Instagramu. Je to díky svěžímu mixu vintage vzorů a poutavých barev. A příjemná je i jejich cenová dostupnost.

Flouncing through Friday like 🌼 @ghostfashion

Příspěvek sdílený Lucy Williams | Fashion Me Now (@lucywilliams02),Kvě 11, 2018 v 8:32 PDT

Réalisation Par

Jestli v tomto výčtu nějaká značka nemůže chybět, pak je to Réalisation Par. Založily ji dvě Australanky, které měly jasnou představu, co jim v šatníku chybí, a nikde to nemohly najít. Cool a sexy šaty s vintage vzory a francouzským šmrncem. Dneska je takových značek hodně, Réalisation Par ale stále patří k těm, jejíž šaty zkrátka musí mít v šatníku každá stylová holka.

Summer in the city ☀️

Příspěvek sdílený Sabina Socol (@sabinasocol),Čec 26, 2018 v 11:43 PDT

Stine Goya

Dánská návrhářka Stine Goya, která stojí za stejnojmennou značkou říká, že největší inspirací jsou pro ní barvy. A je to vidět. Aktuální kolekce hýří tóny sytě i pastelově růžové, blankytně modré, mátové i citronově žluté. K tomu cudné střihy, které mohou někdy evokovat noční košili nebo župánek. Ale to nemůže žádnou módní ikonu rozhodit.

Easy breezy ✨

Příspěvek sdílený Hanna Stefansson (@hannastefansson),Čec 15, 2018 v 11:43 PDT

Faithfull the Brand

A zase ty vintage vzory à la čaj o páté, jen tentokrát si představte, že si ho dáváte někde na Bali. Právě zde se v malé továrně vyrábí modely Faithfull the Brand, které mísí kytičky a puntíky s lehce vyšisovanými odstíny, uvolněnými střihy a (někdy až moc) hlubokými výstřihy. Pokud se ale dokážete obejít bez podprsenky, nic už vaší lásce k těmto šatům v cestě nestojí.

When it’s 35 degrees in Rome and you wish to have short hair 🤔🤗 @faithfullthebrand #faithfulltravels

Příspěvek sdílený 💃🏻Sara (@collagevintage),Čen 21, 2018 v 2:04 PDT

Kitri Studio

Kitri Studio, to nový relativně nová rybka v módním oceánu, která si rychle získává své příznivkyně. Značku založil malý tým nadšenců z Londýna, protože je frustroval nedostatek originálních a kvalitních módních kousků za přijatelné ceny. Zrovna tento týden naskladnili své nejpopulárnější šaty, ale co naplat, konkrétně tyto zelené byly zase okamžitě pryč.

Fleeting visit to London to see Arctic Monkeys wearing a whole lotta green! IM SO EXCITED!!! 🎉 @kitristudio #styleinspiration #styleinspo #summerstyle #kitristudio #wiwt #fashionbloggersuk

Příspěvek sdílený Sophia Rosemary 🌙⭐️ (@sophia_rosemary),Čen 7, 2018 v 10:25 PDT

Rixo London

Další londýnská značka, jejíž jméno stojí za to si pamatovat. Založila ji dvojice mileniálek, které dokážou přesně vystihnout současnou touhu po vintage stylu a přidat k ní své vlastní, ručně malované vzory. Značka Rixo London má namířeno ke hvězdám, píší návrhářky na svých webovkách. A není důvod tomu nevěřit.

Super happy to be off to the Island #britishhols #family 🌊🐚🦀🦐

Příspěvek sdílený Emily (@emilytegen),Čen 30, 2018 v 3:42 PDT