50 nejkrásnějších modrých šatů, které jsme objevili v aktuálních kolekcích

Červené šaty jsou krásné, ale ne vždy na ně má člověk náladu, bílé se snadno ušpiní a v černých je na sluníčku největší horko. Řešení? Vsaďte na modrou!

Modré šaty vždycky měly v letní módě svou nezastupitelnou roli. Modré proužky nebo vichy kostičky patří k evergreenům, stejně jako lehký denim. Ani letos se jich nemusíme vzdávat, ovšem stejně tak si můžeme užít vysloveně aktuální trendy. K těm bezesporu patří satén, který nejlépe vynikne v kombinaci s jednoduchými šaty na ramínka. Z dekády 90. let se letos vrátila i batika, která v kombinaci s nebesky modrou působí nečekaně sofistikovaně.

Modrá, to je také klasická bavlna, které zase pro změnu nejvíc sluší košilové střihy šatů. Vintage květinový vzor milujeme už z předchozích sezon a na modrém podkladu obzvlášť, ovšem letos ho předčí trochu abstraktnější florální vzor, který má až folklórní nádech. Trochu evokuje cibulákový porcelán a trochu architekturu řeckého ostrova Santorini, ale nejdůležitější je, že jde krásně dohromady s bohémskými střihy. A bohémské střihy se zase nejlépe hodí k dovolené. Už se těšíte?

50 nejkrásnějších modrých šatů najdete ve fotogalerii.