4 tipy, jak na podzim nosit růžovou, a přitom vypadat cool

Růžová barva řadu dospělých žen odpuzuje, protože mají pocit, že v ní budou vypadat nedůstojně nebo rovnou nepřístojně. Tento módní mýtus nám o víkendu dokonale vyvrátily snímky z kodaňského fashion weeku. Tak jako se Skandinávky nebojí jiných nápadných prvků, s gustem oblékly i růžovou. A s podzimními trendy tato barva přichází i k nám. Jak ho nosit, abyste v něm vypadala cool?

Trendy odstín

U růžové možná i více než u jiných barev rozhoduje odstín. Sázkou na jistotu je pastelový (millennial pink), ovšem letos na podzim se přidává i elektrizující fuchsiová nebo i vysloveně Barbie odstín (candy pink). Jestli preferujete spíše nadčasový styl a okouzluje vás vše, co je vintage a french chic, vsaďte na tóny starorůžové.

Cool střih

Střih je vše! Kdo nechce vypadat přeslazeně, má dvě možnosti – buď může vsadit na minimalismus a čisté linie, nebo na bohémský styl a módní nadsázku třeba v podobě maxi šatů nebo oversize svetru. Jedno však platí univerzálně: Pokud jde o růžovou, vyvarujte se přílišného odhalování, berte ji spíše jako stylový než svádivý element.

Růžové akcenty

Tak jako se radí u všech výrazných barev a vzorů: Pokud si nejste jistá, začněte doplňky. Růžové náušnice, crossbody kabelka nebo vykukující ponožky budou perfektní tečkou za jednoduchým outfitem. Další možností je mít růžovou jen jako součást barevného vzoru – letos na podzim rozhodně neuděláte chybu s káro.

Správná kombinace

O tom, jak na vás bude růžová působit, rozhoduje nejen tato barva, ale i to, s jakou další ji zkombinujete. Obecně platí, že růžová je skvělá k různým color-block kombinacím. Vintage odstíny si na podzim skvěle rozumí s rezavě hnědou nebo bordó, pastelové třeba s khaki nebo šedou kostkou. Pokud jste odvážnější, můžete zkusit kombinovat dva různé odstíny růžové, popřípadě růžovou s červenou, trendy oranžovou anebo tmavě zelenou.

Baví vás růžová barva? Podívejte se do fotogalerie, kde koupíte cool&chic kousky.