25 jarních outfitů z ulic módních metropolí, které mohou inspirovat i vás

Máme za sebou čtyři týdny, kdy se ve čtyřech světových módních metropolích konaly přehlídky pro podzim a zimu 2019–2020. To znamená nejen spoustu budoucích trendů, ale i těch současných v podání oblíbených módních influencerek. 

První byl v řadě New York, kde byly ještě nezbytnou součástí outfitů péřovky a barevné kožíšky. Pak přišel Londýn s plejádou stylových trenčkotů. Milán a Paříž už se ponořily do jarního slunce, díky kterému konečně dostaly prostor elegantní oversize blejzry nebo svetry. Obzvlášť pařížský street style byl hodně inspirativní, protože na rozdíl od Milána, který tíhne k opulenci a zdobnosti, přinesl i pověstnou francouzskou nenucenost.

Jak už to bývá, street style variace bývají záměrně nadnesené a většina kombinací se do běžného života moc nehodí. V naprosté většině také módní influencerky prezentují designérské kousky návrhářů a značek, se kterými spolupracují a které jim oblečení a doplňky zapůjčují. Boty Céline, kabelku Maison Margiela nebo celý outfit od Prady vám tedy diktovat nechceme, ale vybrali jsme pro vás takové outfity, které podle nás za inspiraci stojí. Spojuje je jednoduchost, ležérnost a umně zakomponované aktuální trendy.

Podívejte se do fotogalerie.