Móda na zahájení MBPFW. Kdo se tentokrát trefil do černého?

I Praha má svůj svátek módy, kdy se několik dnů točí jen kolem přehlídek, doprovodných večírků a po vzoru zahraničí i street style módy. Jak Češky a Češi obstojí v těchto módních disciplínách? 

První pražský fashion week, vlastně ještě víkend, se odehrál v roce 2012. Tehdy ještě rozhodně neměl takovou masivní podporu na sociálních sítích jako dnes, která návštěvníky motivuje, aby si na svém outfitu dali opravdu záležet. Jak vypadá situace po sedmi a půl letech?

Ty, kdo se před přehlídkami chtěli předvést v originálních outfitech, letos pěkně vypeklo počasí. Místo náznaků jara, které jsme zažili o týden dřív, panovaly kruté mrazy (dobrá, byly jen -4 stupně, ale pocitově spíše -10). I tak byl český street style odvážně barevný, plný aktuálních trendů i sem tam kousků z tvorby lokálních návrhářů.

Oficiální start Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku však proběhl už v pátek večer, kdy se konala zahajovací party pro zvané. Jaké modely zde byly k vidění? Mezi celebritami, které v této náročné módní disciplíně (vyžadují se styl, kreativita, osobitost a přitom musíte být přísně cool) raději držely osvědčené černé barvy, vynikaly Monika Marešová v rudém overalu Maison Valentino nebo Tereza Maxová ve třpytivě-metalickém outfitu, která v rámci fashion weeku uspořádala charitativní přehlídku s výtěžkem pro svou nadaci.

Podívejte se do fotogalerie, jak to přítomným dámám (a pánům) slušelo.