Mikina jako módní záležitost: Noste ji k sukním i s podpatky!

Ve světě módy se stále více klade důraz na pohodlí. Důkazem jsou také mikiny, které se z domácího a sportovního kousku proměnily na žhavý hit, který s hrdostí nosí přední světové blogerky, slavné krásky i modelky na prestižních přehlídkách. 

Streetwear je znovu na vrcholu. Tento styl vznikl už v 70. letech, konkrétně v New Yorku, a vyjadřoval nesouhlas s upjatostí kancelářských upjatých kostýmků, límečků i kravat. Netrvalo dlouho a velkého zájmu o pohodlný streetstyle si všiml módní průmysl. Dnes už není nic neobvyklého, když v kolekcích předních světových návrhářů najdete tenisky nebo právě mikiny. Díky tomu už sportovní oblečení dávno nepatří jen do tělocvičny nebo na doma!

Mikiny seženete v běžné konfekci, u známých sportovních brandů, se kterými s oblibou módní návrháři spolupracují, ale také u luxusních značek, jako jsou třeba Moschino, Calvin Klein nebo Hugo Boss. Mikin je celá řada, proto si vyberte takovou, která s vámi souzní – ať už barvou nebo třeba zajímavým potiskem (klidně to může být i logo značky). Jak je nosit? Dokud nám to počasí dovolí, kombinujte je se sukněmi. Ať už je kožená, džínová, mini nebo midi, bude to vypadat skvěle! A pokud si nejste jistá, co k sukni obléknout, držte se známého pravidla "nahoře volné, dole úzké".

Popularitu mikin dokazuje i poslední londýnský fashion week. Stylové Londýňanky se navzdory typickému britskému počasí, které doprovázelo i týden módy, oblékly do barevných sukní a pohodlných mikin. Nechyběly samozřejmě ani nesmrtelné křiváky, dlouhé kabáty a originální obutí. Zkrátka v duchu hesla: Stylově, ale pohodlí na prvním místě!

Proč se říká "mikina"?

Mikina je slangový výraz, který je odvozený od známé animované postavičky Mickey Mouse. Na Západě byly tehdy svršky s tímto potiskem absolutním módním hitem, který se pak postupně dostal i k nám. A název "mikina" zůstal módnímu kousku, i když na něm už animovaný hrdina nebyl.

Inspiraci najdete v naší fotogalerii: