Jak nosit cool mikiny, tepláky a tenisky, a nevypadat jako teenagerka

Toužíte někdy vyměnit elegantní oblečení za trochu pohodlí, ale stále vypadat stylově? Pořiďte si mikinu, tepláky nebo nové tenisky a osvojte si pár základních pravidel, jak je nosit.

I modelky nebo módní blogerky, zvyklé na vysoké podpatky a elegantní outfity, zatouží občas po pohodlném oblečení. A protože by jim to slušelo i v pytli od brambor a jejich outfity díky Pinterestu inspirují masy a protože jsme dnes v podstatě všichni v poklusu, zažívá tzv. streetwear móda svůj velký comeback.

Streetwear je styl, který vznikl v 70. letech v New Yorku a vychází z ulice, přesněji z touhy vyjádřit svou revoltu proti svázanosti kancelářských kostýmků, límečků a kravat. Brzy si ho všiml módní průmysl a rychle se ho chopil. Dnes už není výjimkou najít v kolekcích předních módních návrhářů tenisky, oversize mikiny nebo velké čepice. Designéři jako Stella McCartney, Alexander Wang či značka Givenchy pro změnu spolupracují s předními sportovními brandy jako Adidas či Nike. Výsledkem jsou cool modely, které chcete nosit nejen do tělocvičny.

Jestli vás láká obohatit šatník o pár takových pohodlných kousků, máme pro vás 5 tipů, jak je nosit.