Měsíc módy

Láska na celý život: Nejkrásnější kabáty vyrobené v Česku a na Slovensku

21. října 2019 • 06:00
IMRECZEOVA podzim/zima 2019-2020 • Foto: Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Nebudeme zastírat, konkurovat rychlé módě je úkol nelehký. Na druhou stranu existují kousky, které si přímo říkají o to, aby byly vyrobené poctivě a z kvalitních materiálů, protože jen tak vám budou sloužit klidně deset a více let. Kabát k nim bezesporu patří. 

„Vlněný kabát více zahřeje, a až jednoho krásného dne doslouží, rozloží se přibližně za rok a půl, takže jeho koupí nezatěžujete planetu,“ říká autorka projektu Poctivý český kabát Daniela Ettlerová, která vyrábí kabáty pod značkou Daya. Její kabáty jsou z české ovčí vlny a jsou šité na míru.

Pokud se vaše uvažování ubírá podobným směrem a nevadí vám za kabát vydat větší částku nebo dokonce počkat několik týdnů, až se přímo pro vás ušije, rozhodně zvažte aktuální českou maloprodukci.

Krásné kabáty má i letos v kolekci návrhářka Zdeňka Imreczeová. Originální podzimní kousky představily také návrhářky Josefina Bakošová (v kolekci Symbioza) nebo Mirka Talavašková, která pod svou značkou Talabaya šije modely inspirované arabskou kulturou. A nádherné kašmírové kabáty nabízí i značka Leeda.

Jestli dlouhé čekání není pro vás, ale vnímáte kabát jako investici do mnoha dalších sezón, pak omrkněte kousek, který má v kolekci Pop návrhářka Zuzana Kubíčková. Nově totiž spustila e-shop, kde máte produkty z této nadčasové a neustále se rozvíjející kolekce přehledně k dispozici.

Funkční e-shop nabízí i značka Nehera, která byla založená v Československu v roce 1930 a na Slovensku dodnes šije. Její kolekce, vycházející z principů funkčnosti i minimalismu, patří tradičně k tomu nejlepšímu, co se prezentuje v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Určitě mrkněte, ale i do naší fotogalerie, kde objevíte další nadčasové i originální kousky.

U koho si můžete koupit nebo nechat ušít krásný kabát z lokální produkce? Podívejte se do fotogalerie.

Fotogalerie

12 fotografií

 

Jdi na homepage Zpět na začátek