Láska na celý život: Nejkrásnější kabáty vyrobené v Česku a na Slovensku

Nebudeme zastírat, konkurovat rychlé módě je úkol nelehký. Na druhou stranu existují kousky, které si přímo říkají o to, aby byly vyrobené poctivě a z kvalitních materiálů, protože jen tak vám budou sloužit klidně deset a více let. Kabát k nim bezesporu patří. 

„Vlněný kabát více zahřeje, a až jednoho krásného dne doslouží, rozloží se přibližně za rok a půl, takže jeho koupí nezatěžujete planetu,“ říká autorka projektu Poctivý český kabát Daniela Ettlerová, která vyrábí kabáty pod značkou Daya. Její kabáty jsou z české ovčí vlny a jsou šité na míru.

Pokud se vaše uvažování ubírá podobným směrem a nevadí vám za kabát vydat větší částku nebo dokonce počkat několik týdnů, až se přímo pro vás ušije, rozhodně zvažte aktuální českou maloprodukci.

Jestli dlouhé čekání není pro vás, ale vnímáte kabát jako investici do mnoha dalších sezón, pak omrkněte kousek, který má v kolekci Pop návrhářka Zuzana Kubíčková. Nově totiž spustila e-shop, kde máte produkty z této nadčasové a neustále se rozvíjející kolekce přehledně k dispozici.

HTML box 56200

Funkční e-shop nabízí i značka Nehera, která byla založená v Československu v roce 1930 a na Slovensku dodnes šije. Její kolekce, vycházející z principů funkčnosti i minimalismu, patří tradičně k tomu nejlepšímu, co se prezentuje v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Určitě mrkněte, ale i do naší fotogalerie, kde objevíte další nadčasové i originální kousky.

U koho si můžete koupit nebo nechat ušít krásný kabát z lokální produkce? Podívejte se do fotogalerie.