Suché ruce od mytí a dezinfekce: Poradíme vám, jak o ně pečovat!

Máte už z neustálého umývání rukou a dezinfekčních gelů suchou, citlivou a možná i popraskanou kůži? Poradíme vám, jak o ruce pečovat a dodat jim ztracenou hydrataci. 

Pokožka na rukou je po zimě oslabená a právě teď dostává nadměrným mytím a častým dezinfikováním zabrat ještě mnohem více. Věnujte svým rukám každý den alespoň pár minut a uvidíte, že do dvou týdnů budou krásně vyživené a sametově hladké.

Mazat, mazat, mazat

Používat klidně i několikrát denně krém na ruce je teď opravdu důležité. Klidně jich během dne střídejte několik různých. Ten hutný si nechte na večer k televizi nebo až na noc do postele, ten, který se rychle vstřebává, si mažte přes den. Jediné, na co si dejte pozor, jsou krémy s obsaženým alkoholem, který na sebe váže vlhkost. Pokud máte citlivou pokožku, nejsou vhodné ani krémy s parfemací.

Zábaly a masky

Pokud zvládnete spát v rukavicích, naneste si třikrát týdně opravdu silnou vrstvu hutného krému a ruce do nich schovejte. Pokožka bude během spánku vstřebávat vše potřebné a po pár nocích bude krásně zregenerovaná. K dostání jsou také speciální hydratační rukavice, které jsou napuštěné přírodními oleji. Ty vaše ruce hojí, hydratují i vyživují.

Speciální hydratační booster si můžete připravit i sami doma. Stačí třeba umíchat směs z medu a panenského olivového oleje, nanést silnou vrstvu na noc na ruce, navléknout bavlněné rukavice a nechat během spánku působit. Stejně dobře funguje také rozehřátý kokosový olej, který stačí nechat působit třeba jen půl hodiny. Takže ideální zábal k jednomu dílu oblíbeného seriálu.

Peeling

Aby výše zmíněná péče fungovala opravdu na maximum, je třeba pokožku na rukou zbavit odumřelých buněk a zrohovatělé kůže. Jedině tak bude opravdu vyživená, jemná a hebká. Použít můžete samozřejmě speciální peeling určený na ruce, ale poslouží vám i ten tělový. Jen pozor, aby nebyl příliš hrubý, mohla byste si citlivou pokožku na rukou snadno podráždit či poškodit.

Pokud doma aktuálně žádný peeling nemáte, snadno si ho můžete vyrobit. Stačí třeba smíchat zhruba tři lžíce olivového oleje se dvěma lžícemi cukru. Vzniklou pastu nanesete v silné vrstvě na ruce a jemně ji vmasírujete. Pak už jen stačí opláchnout vlažnou vodou, usušit a můžete pokračovat v péči.

Péče i zevnitř

Kromě vnější péče je také potřeba dbát na tu vnitřní. Rozhodně myslete na to, že je třeba dostatečně a pravidelně doplňovat tekutiny. Vhodné je také zařadit do jídelníčku potraviny, které mají celkově příznivý vliv na kůži. Je to třeba mrkev, jejíž betakaroten chrání pokožku před nepříznivými vlivy, ovesné vločky, které napomáhají tvorbě melaninu, nebo třeba batáty, které obsahují velké množství vitamínů E a C, které chrání kůži před volnými radikály.

Tip na závěr: Na veškeré domácí práce používejte gumové rukavice, ať zbytečně pokožku nevystavujete kontaktu s čisticími prostředky. Platí to i pro mytí nádobí!

Tipy na pečující produkty na ruce najdete v galerii: