Jak připravit pleť na jaro? Zbavte ji nečistot a hydratujte!

Je na čase se pomalu začít probírat ze zimního spánku. Začít můžete třeba tím, že na jaro připravíte svou pleť. Máme pro vás tipy, jak na to!

Proveďte očistu

Přestože letos neudeřily žádné velké mrazy, i tak naše pokožka dostávala zabrat. Stačí už jen to, že neměla dostatek vitamínu D. Proto je třeba jí dopřát očistu a detoxikaci pomocí masek, které dodají pleti ztracené živiny. Zapojte do pravidelné péče také jemný pleťový peeling, který můžete zpočátku aplikovat klidně třikrát týdně. Díky němu budou živiny z masky proudit do pleti mnohem intenzivněji.

Hydratujte

Stejně důležitá je také hydratace, kterou chladný vzduch a vítr narušují. Přestože se snažíme dodávat své pleti vláhu i během zimy, krev v pokožce cirkuluje pomaleji a tím se snižuje produkce mazu, který ve vrchní vrstvě pokožky zabraňuje úniku vody z pleti. Zároveň je kožní film oslaben a pleť je mnohem více zranitelnější než jindy. Ráno i večer tak používejte lehké hydratační a vyživující krémy či oleje, séra a pravidelně také již výše zmiňované masky. Pořiďte si také hydratační mlhu, a když si vzpomenete, osvěžte pleť (klidně několikrát denně).

Jezte vyváženou stravu

Velký vliv na stav naší pleti má bezesporu také jídelníček. Vyřaďte (alespoň na chvíli) průmyslově zpracované potraviny, polotovary a smažené pokrmy. Vařte z čerstvých surovin, zařaďte do jídelníčku ovoce, zeleninu, maso a luštěniny. A hlavě dodržuje pitný režim, ideální je čistá voda nebo bylinkové čaje.

Tipy na skvělé produkty najdete v galerii: