14
Fotogalerie

Suché a bez lesku: 5 snadných kroků, které dostanou vaše vlasy po létě zpět do formy

Léto plné slunečních paprsků, moře, chlorovaných bazénů a klimatizace bohužel na vašich vlasech zanechává určitou stopu. Kštice může začít vykazovat známky poškození a únavy, a doslova tak volá o pomoc a péči. Co tedy podniknout, aby se vaše kadeře vrátily zpět do původního stavu, nebo zářily dokonce ještě víc než před všemi letními radovánkami?

Léto se pomalu, ale jistě chýlí ke konci, a zatímco my jsme plní síly, naše kštice to samé říct bohužel nemůžou. Intenzivní sluneční záření, sůl i chlor vlasy poškozují a ty jsou po létě suché, lámavé a bez lesku. Naštěstí ale existuje mnoho způsobů, jak jim navrátit život a připravit je na další roční období.

TIP NA VIDEO: Proč nám padají vlasy? Kdy je to v normě a kdy už problém řešit? Zeptali jsme se odborníka.

Video placeholde

Krok č. 1: Zastřižení konečků

Hned na začátku by vaše kroky měly vést ke kadeřníkovi, který vám zastřihne konečky. Odstranění oslabených konců totiž zlepší nejen celkový vzhled vlasů, ale také tím zabráníte dalšímu třepení vlasového stvolu.

Krok č. 2: Oživení odstínu

Sluneční paprsky dokážou vlasy pořádně „vyšisovat“. Pokud si je barvíte, bude potřeba odstín opět oživit. Svěřte se do rukou kadeřníka, který zvolí vhodný typ produktu přesně podle toho, co vaše hříva potřebuje. Barvení profesionálními produkty se bát nemusíte, jejich kvalita je dnes na úplně jiné úrovni, než tomu bývalo dříve. Nic ale nezkazíte ani pouhým přelivem, který vlasové vlákno doplní a z kštice se časem přirozeně vymyje.

Krok č. 3: Hydratace

Po létě bývají vlasy velmi vysušené a je potřeba je hydratovat. Spousta lidí dělá tu chybu, že na suché vlasy automaticky aplikuje produkty pro poškozené vlasy. Ty jsou ale určeny na doplnění proteinu, suché vlasy naopak potřebují hydrataci, která jim dodá potřebnou výživu a vlhkost. Kadeře se nebudou lámat a budou krásně lesklé a hebké. 

Krok č. 4: Nepřehánějte to s teplem

Pokuste se co nejvíc omezit kulmování, žehlení i drastické vysoušení. Pokud je to možné, vysušte vlasy pouze u kořínků a zbytek nechte přirozeně proschnout. V případě, že přece jen bude potřeba kadeře upravit pomocí žehličky, fénu či kulmy, nezapomeňte na tepelnou ochranu, která minimalizuje jejich poškození. 

Krok č. 5: Vnitřní péče

Neopomínejte ani výživu a hydrataci zevnitř. Obojí má velký vliv na stav vaší vlasové pokožky, tudíž i na stav vašich vlasů. Konzumace vitamínů, minerálů, omega-3 mastných kyselin a čisté vody podpoří látkovou výměnu, což má velký vliv na zdraví pokožky těla i hlavy. A bez zdravé vlasové pokožky vám zdravý vlas zkrátka nevyroste.

Produkty, které pomohou navrátit vašim vlasům život, najdete v galerii.

Doporučujeme

Načíst další články