Šátky, čelenky i závoje: Podzimní vlasové trendy z přehlídkových mol!

My víme, ještě ani nepřišlo léto, a my už vás strašíme podzimem. Ale jak se říká, štěstí přeje připraveným, a tak rozhodně není na škodu vědět předem, co bude v kurzu. Alespoň, co se týče vlasů a vlasových doplňků, které si můžete pomalu pořizovat i teď, protože vám nezaberou téměř žádné místo. 

Šátky do vlasů

Na přehlídce Dior se mezi ostatními podzimními trendy vyjímaly právě šátky. Stejně tak to bylo také na módní show Gucci. Možná vám šátky ve vlasech evokují vesnické babičky, ale tak to rozhodně není. Krásný šátek dodá vašemu outfitu šmrnc a navíc vás zachrání, když máte zrovna „bad hair day“. Než přijde podzim, můžete trénovat různé styly vázání.

Dior AW20

Sportovní čelenky

Zatímco aktuálně jsou nejvíce v kurzu čelenky zdobené nejrůznějšími kamínky, perličkami či korálky, na podzim převezme nadvládu minimalismus v podobě látkových jednobarevných čelenek (někdy s drobnými detaily). Přesně takových, jaké jste nosila jako teenager nebo jaké čas od času vytáhnete na cvičení. Právě tyto čelenky byly jedním z klíčových doplňků například na přehlídce Adeam.

Adeam AW20

Stuhy & mašle

Pokud nejsou sportovní látkové čelenky nic pro vás, určitě si přijdete na své s romantickými stuhami, které snadno pozvednou i obyčejný culík na účes hodný přehlídkového mola i červeného koberce. Můžete je jen omotat kolem gumičky a nechat volné splývat s culíkem nebo si třeba uvázat mašli. Také klidně kombinujte dvě různě barevné stuhy dohromady, splétejte je do copu nebo s nimi ozdobte falešný culík. Nejrůznější mašle a stuhy ve vlasech se objevily třeba na přehlídce Chanel nebo Brandon Maxwell.

Chanel AW20

Drobné copánky

Pro tento trend nepotřebujete žádný doplněk, stačí jen zaplést si vlastně kdekoliv ve vlasech drobný copánek. Příliš ho neutahujte, spíše naopak ho ještě po upletení rozcuchejte. Na zbytek vlasů naneste slaný sprej a vykouzlete si přírodní vlny jako od moře. Tenhle look můžete nosit už v létě!

Tadashi Shoji AW20

Mini závoje

Pokud letos na podzim chystáte svatbu, vsaďte na krátký závoj, který krásně doladí váš svatební look, ale zároveň ani trochu neskryje to nejdůležitější – šaty! Krátké závoje vrátily do hry především letošní přehlídky Giambattista Valli a Rodarte.

Rodarte AW20

Další inspiraci z přehlídek najdete v galerii: