Novoroční předsevzetí pro vaši krásu: Co můžete udělat pro pleť, vlasy i pokožku?

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Letošní předsevzetí ale nemusí být nutně hubnoucí, co takhle myslet i na svou pleť? Máme pro vás seznam kosmetických kroků, které se rozhodně vyplatí provádět pravidelně. 

Začnu i ukončím den s čistou pletí

Pokud stále zapomínáte čistit pleť dvakrát denně, je na čase s tím něco udělat! Protože jinak vás čeká mastná pleť s ucpanými póry a celkově unavený a starší vzhled. Vyhnout se tomu je přitom tak jednoduché. Čištění totiž nejen odstraňuje nežádoucí nečistoty, ale také udržuje pokožku hydratovanou. Pamatujte však na svůj typ pleti. Máte mastnou, suchou, normální, nebo smíšenou pleť? Podle toho vybírejte čisticí přípravek. A pamatujte, že umýt obličej vodou zkrátka nestačí!

Hydrofilní odličovací olej s CBD, Cannor, cannor.cz, 599 Kč/50 ml

Budu mít vždy u sebe balzám na rty

Takže letos už žádné olizování rtů, které akorát způsobí pálení a popraskání, protože rty zbaví vlhkosti a rychle vysuší. Rty nemají žlázky produkující olej jako jiné části kůže. To znamená, že je musíme často zvláčňovat. Balzámy na rty, ani ty s kvalitním složením, nestojí příliš, a tak si jich klidně pořiďte několik najednou a jeden si dejte na noční stolek, druhý k počítači a třetí do kabelky, ať ho máte neustále při ruce. Každý může být jiný, vyzkoušíte jich tak díky tomu několik a také si rty nezvyknou jen na jeden konkrétní produkt, který by tak po čase mohl přestat fungovat.

Balzám na rty, Amazinc!, organikk.cz, 240 Kč/9 g

Budu se věnovat nejen pleti, ale i pokožce

Pokud je pro vás samozřejmé pravidelně pečovat o pleť, měla byste stejnou péči věnovat i zbytku těla. Není třeba ho čistit dvakrát denně jako pleť, ale jednou týdně si dopřejte důkladný peeling a po každé sprše pokožku zvláčněte tělovým mlékem.

Tělové mléko Oves, Naturally Good, Nivea, 200 Kč/350 ml

Pořídím si kvalitní péči na vlasy

Na produkty 2v1, které ve sprše použijete na vlasy i na tělo, zapomeňte! Nevozte je s sebou ani na víkendový výlet nebo na chalupu. K tomu jsou určené miniaturky šamponů, kondicionérů i vlasových olejů. A domů si konečně pořiďte kvalitní sadu vlasové péče. Po umytí jim dopřejte ještě masku, olej do konečků a před foukáním termoochranný sprej.

Přírodní kondicionér – Svěží bylinky, Ponio, zemito.cz, 410 Kč

Dopřeju si pravidelný beauty relax

Víme, že teď je nemožné plánovat si návštěvu kosmetičky, kadeřnice nebo manikérky. Ale než se zase všechno vrátí do normálu, můžete si udělat vlastní salón doma. Určete si třeba, že každý poslední den v měsíci si dopřejete hodinu hýčkání, která může obnášet masku na obličej, horkou koupel, lakování nehtů nebo třeba masáž, pokud máte po ruce někoho, kdo vám ji rád dopřeje. I po domácích „lázních“ se budete cítit jako znovu zrozená. A do nového měsíce vkročíte nabitá energií a ještě krásná!

Koupelový olej Imunita, Nobilis Tilia, eshop.nobilis.cz, 394 Kč/200 ml

Tipy na kosmetické produkty najdete v galerii: