Kosmetika se zlatem: Jaké má účinky na pleť?

Drahé kovy v pečující kosmetice jsou čím dál populárnější. Nejvíce se teď v produktech objevuje zlato. K čemu vlastně slouží? A pro koho je kosmetika se zlatem ideální?

Kosmetika s drahými kovy, konkrétně zlatem, je aktuálně velmi populární. Nejedná se ovšem o žádnou závratnou novinku dnešní moderní doby. Účinky zlata na pleť znali už naši předkové ve starověkém Egyptě. Jeho využívání je tak návratem ke starým a osvědčeným rituálům.

Některé zdroje dokonce uvádějí, že zlato bylo používáno nejen za účelem zkrášlování, ale staří Egypťané ho využívali i jako léčivo. Údajně ho ve svých mastech mísili s rostlinnými silicemi a výsledný produkt považovali za elixír mládí.

Účinky zlata na pleť

Kosmetika se zlatem v první řadě chrání pleť před oxidačními procesy a napomáhá regeneraci pokožky. Zároveň podporuje lymfatický systém a mikrocirkulaci krve, čímž pomáhá k vyplavování toxických látek z organismu. Nesmíme zapomenout ani na to, že spolehlivě udržuje pleť hydratovanou, a to díky své schopnosti vázat na sebe velké množství vody.

Zlato je jednou z nejoblíbenějších surovin v anti-age přípravcích. Účinky proto ocení především ženy se zralou pletí, která potřebuje zpevnit, zregenerovat, zbavit pigmentových skvrn, zredukovat vrásky a posílit.

Vybírat můžete ze široké škály produktů od denního krému přes noční až po masky, oční péči nebo séra. Ideální je volit produkty, které obsahují alespoň 24karátové zlato.

Pokud vám vrtá hlavou, jak se zlato do kosmetických přípravků dostane, máme pro vás odpověď. V pečujících přípravcích se zlato vyskytuje ve dvou formách, a to v podobě koloidního zlata (rozptýlení malých částic zlata v tekutině) nebo ve formě mikroprášku. Pokožka ho tak snadno a rychle vstřebá a naplno využije blahodárných účinků. Rozhodně se nemusíte bát, že se na vaší pleti nějak projeví lesk nebo třeba zlatavý nádech. Nic takového! Výsledkem je krásně projasněná, pružná a svěží pokožka.

Tipy na kosmetiku obsahující zlato najdete v galerii: