Chraňte vlasy před sluncem! Tyhle ochranné přípravky opravdu fungují

I když už je polovina srpna za námi, stále ještě není pozdě na to začít chránit vlasy před sluncem a věnovat jim speciální péči. Máme pro vás tipy. 

Možná vám přijde, že jsou vaše vlasy suché, bez lesku, nepoddajné a zkrátka bez života. Velký vliv na jejich současný stav mají sluneční paprsky, teplý letní vzduch a také voda – mořská i chlorovaná. Výsledek působení „letních živlů" ale můžete stále ještě zvrátit. Stačí co nejdříve zařadit do pravidelné péče takzvané sun přípravky.

Tedy šampon, který důkladně vymyje chlór, slanou vodu, prach i další nečistoty, kondicionér, který regeneruje, posiluje a chrání, maska pro hloubkovou ochranu a regeneraci a v neposlední řadě také sprej s UV faktorem, který chrání nejen strukturu, ale i barvu.

Výše zmiňované přípravky se používají až po slunění, tedy kromě sprejů. Ty aplikujete předtím, než vyrazíte na slunce, a pak také kdykoliv během dne. Používejte je nejen na pláži a u bazénu, ale také při výletu, procházce městem nebo projížďce na lodi. Zkrátka kdykoliv budete vystavovat vlasy přímému slunečnímu záření, naneste na ně předtím ochranný sprej s UV filtrem. Během dne můžete vlasy nasprejovat klidně několikrát a nemusíte se bát, že budou mastné nebo zplihlé. Ve většině případů spreje nejen chrání před sluncem, ale zároveň usnadňují rozčesávání, hydratují, chrání barvu a zanechávají vlasy hebké a lesklé.

Dvojí ochrana je vždy nejlepší! A proto, i když máte vlasy důkladně nastříkané, nasaďte si ještě klobouk nebo kšiltovku. Krásně si vyladíte outfit a vaše vlasy budou opravdu v bezpečí.

Tipy na sun přípravky najdete v galerii: