Kosmetika s vůní levandule: Kterou jsme si v redakci oblíbily?

Někdo miluje levanduli pro její opojnou vůni, jiní zase díky jejím blahodárným účinkům. Hýčkejte se, relaxujte a užívejte si pocit, že právě ležíte uprostřed levandulové louky v jižní Francii. Vybrali jsme pro vás kosmetiku, která vás i během zimy přenese zpět do letních dnů. 

Levandule může posloužit jako krásná a voňavá dekorace, která promění váš byt ve středozemní ráj, ale také jako ingredience do různých kosmetických přípravků. Oblíbené jsou především oleje, které působí jako aromaterapie, ale také sprchové gely, tělová mléka i krémy na ruce.

Tahle fialová bylina dokáže potěšit všechny naše smysly! Levandulová kosmetika je tak pro náročné podzimní dny naprosto ideální. Tahle mocná bylina totiž umí pečovat o pleť, odbourávat stres, má antibakteriální a regenerační schopnosti a navíc snižuje krevní tlak.

Pokud chcete okusit opravdový účinek levandule, zkontrolujte si, že vybraný kosmetický produkt opravdu obsahuje levandulový extrakt a ne jen parfém. Když ve složení výrobku najdete Lavandula Officinalis Flower Oil nebo třeba Lavandula Hybrida, přípravek je opravdu kvalitní a obsahuje skutečné levandulové silice.

Tipy na levandulovou kosmetiku najdete v galerii: